Komunikat Kapituły Kolosów ws. Marcina Gienieczko

Ilość wyświetleń: 18233 - Dodano: wtorek, 06 grudnia 2016 10:32

Komunikat Kapituły Kolosów ws. Marcina Gienieczko

Gdynia, 6 grudnia 2016 roku

KOMUNIKAT

Kapituła KOLOSÓW jednomyślnie postanowiła odebrać Marcinowi Gienieczce honorowy tytuł wyróżnionego przyznany mu 13 marca 2016 roku podczas 18. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów za „trawers Ameryki Południowej od Pacyfiku do Atlantyku”.

Decyzja ta jest trudna i podejmujemy ją bez satysfakcji, niemniej w obliczu dowodów, które zostały ujawnione już po ogłoszeniu marcowego werdyktu, jednoznacznie wskazujących na to, że Marcin Gienieczko, zgłaszając swoją wyprawę do Kolosów, świadomie wprowadził Kapitułę w błąd co do istotnych okoliczności jej przebiegu, nie może być inna.

Mamy nadzieję, że ta sprawa nie wpłynie znacząco na opinię o całości polskiego środowiska podróżniczo-eksploracyjnego, które ze względu na skalę osiągnięć oraz przestrzegane w nim standardy etyczne zasługuje na najwyższą ocenę.

Kapituła KOLOSÓW w swoich werdyktach dotyczących przyznania nagród i wyróżnień za dokonania roku zawsze kierowała się założeniem prawdziwości informacji przekazywanych przez kandydatów w zgłoszeniach. Mamy do podróżników zaufanie, bo wierzymy, że poświadczenie i podpisanie własnym imieniem i nazwiskiem nieprawdy nie licuje z wartościami, których wszyscy, zarówno jako przedstawiciele środowiska podróżniczego, jak i po prostu ludzie, staramy się w swoim życiu przestrzegać.

Kapituła Kolosów

 

 


 

 

Zobacz także:

 

Pismo organizatora Nagrody Kolosy do Marcina Gienieczko
kolosy.pl (PDF) | 28 lipca 2021 r.

Pismo do Polskiego Komitetu Olimpijskiego
kolosy.pl (PDF) | 26 lipca 2021 r.

Komunikat Guinness World Records ws. Marcina Gienieczki
kolosy.pl | 23 lipca 2021 r.

Stanowisko organizatora Nagrody Kolosy w sprawie zarzutów Marcina Gienieczki
kolosy.pl | 16 lipca 2021 r.

Marcin Waszkielis wygrał sprawy w Sądach o zniesławienie
info-ketrzyn24.pl | lipiec 2020 r.

Zarówno Sąd Rejonowy w Kętrzynie jak i Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał, że Marcin Gienieczko dopuścił się w okresie od dnia 26 maja 2018 r. do dnia 1 lutego 2019 r., za pomocą środków masowego przekazu, pomówienia Marcina Waszkielisa.

Marcin Gienieczko w programie Pora Korpola
YouTube | 30 listopada 2017 r.

Jeden z nielicznych wywiadów gdy prowadzący zadaje Marcinowi Gienieczko niewygodne pytania, m.in. o rzekomym bojkocie Kolosów i o Rekordzie Guinnessa.

List otwarty ws. Marcina Gienieczki zaadresowany przez przedstawicieli środowiska podróżniczego do prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Facebook | 9 grudnia 2016 r.

Komunikat Kapituły Kolosów ws. Marcina Gienieczko
kolosy.pl | 6 grudnia 2016 r.

Wyjaśnienie ws. werdyktu Kapituły Kolosów
kolosy.pl | 24 marca 2016 r.