Kolosy (za rok) 2020 | Wszystko, co powinniście wiedzieć

Ilość wyświetleń: 18925 - Dodano: niedziela, 19 września 2021 13:11

Fot. Dominik Bac

Czekaliście? My też! I w końcu to mamy - przedstawiamy Wam nie tylko pełny program Kolosów (za rok) 2020, z opisami wszystkich arcyciekawych prelekcji, ale komplet informacji, jakie przydadzą się Wam przed 23.OSPŻiA. Pamiętajcie - startujemy za niespełna dwa tygodnie, w piątek 1 października o godz. 11.00, kończymy w niedzielę 3 października wieczorem. Oczywiście w Gdyni. Bądźcie z nami!


Gdzie?

Gdynia, hala Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8.

Kiedy?

Otwarcie w piątek 1 października 2021 roku o 11.00, ostatnia prelekcja (spotkanie z Krzysztofem Wielickim!) w niedzielę 3 października o 18.15.

Jak?

Po prostu przyjdźcie (przylećcie, przyjedźcie, przypłynięcie - jak wolicie).

WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA PODCZAS 23. OSPŻiA - KOLOSÓW (za rok) 2020 JEST BEZPŁATNY!

AKTUALIZACJA!
Zmiany (bo - wiadomo - Covid)?

Pierwszą i najważniejszą dostrzeżecie dość łatwo - spotykamy się jesienią, zamiast wiosną. Druga - nie będzie oddzielnego fotoplastykonu w PPNT, wszystkie wydarzenia 23.OSPŻiA odbędą się w hali Gdynia Arena.

W związku z obowiązkiem zachowania dystansu wprowadzamy następujące ułatwienia. Osoby, które siedząc na widowni chcą zachować dystans powinny pobrać od wolontariuszy, którzy będą rozpoznawalni po kolosowych koszulkach, czerwone kartki i położyć je na krześle odpowiednio po swojej lewej lub po prawej stronie, ewentualnie w przypadku pojedynczej osoby po obu stronach. Na tak oznaczonych krzesłach nie będzie wolno siadać.

widownia2

Nie wyłączamy z użytkowania co drugiego krzesła, bo na widowni będą małoletnie dzieci wraz z opiekunem, rodziny, osoby z niepełnosprawnościami wraz z opiekunem a także inne osoby zamieszkujące razem, które takiego dystansu sobie nie życzą, wręcz odwrotnie chcą mieć ułatwiony kontakt. 

No i to co oczywiste i ogólnie obowiazujące. Uczestnik imprezy zobligowany jest do samodzielnego zaopatrzenia się i używania podczas imprezy maseczki zakrywającej nos i usta, dezynfekcji dłoni, zachowania dystansu pomiędzy innymi uczestnikami wynoszącego co najmniej 1,5 metra. Pełny regulamin imprezy masowej jest TUTAJ. Prosimy się z nim zapoznać.

Co w programie?

Wybierajcie.

Duża Sala (Gdynia Arena)

- pełny program z opisami prelekcji: ZOBACZ

- program z opisami w PDFie: TUTAJ

- harmonogram w PDFie: TUTAJ

 
Sala seminaryjna (Gdynia Arena)

- pełny program z opisami wydarzeń: ZOBACZ

- program z opisami w PDFie: TUTAJ

- harmonogram w PDFie: TUTAJ

Możecie też ściągnąć pełny, kolorowy program wszystkich wydarzeń wraz z ich opisami: TUTAJ.

Ponadto:

Przez cały czas trwania 23. OSPŻiA w hali Gdynia Arena będzie można oglądać wystawę fotograficzną Dzieci | Children. Jej autorem jest 67-letni Wojciech Prażuch, który dziecięce marzenia o poznawaniu świata zaczął realizować po swoich pięćdziesiątych urodzinach. Od tego czasu z aparatem w dłoni odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach.

Tegorocznym Kolosom towarzyszy również wystawa upamiętniająca dwoje wybitnych, zmarłych w 2021 roku osób – kpt. Krystynę Chojnowską-Liskiewicz i Aleksandra Dobę. Oboje byli nie tylko wybitnymi w skali światowej podróżnikami, laureatami Super Kolosów, ale także przez lata współtworzyli gdyńską imprezę i mieli ogromny wpływ na jej charakter.

Jak zwykle przez cały czas trwania imprezy w hali obecni będą też wydawcy książek i czasopism podróżniczych oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu outdoorowego (mapa stoisk w hali Gdynia Arena: TUTAJ). 

Transmisja online z kolosowej soboty i niedzieli z wyłączeniem projekcji filmu o Krzysztofie Wielickim #TO_BE.

Dziennikarzy, którzy chcą relacjonować XXIII OSPŻiA - Kolosy (za rok) 2020 prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza akredytacji. Dziękujemy! Formularz jest dostępny TUTAJ.

Organizatorami 23. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są Miasto GDYNIA i MART.
Sponsorem Strategicznym OSPŻiA jest Miasto GDYNIA, a Sponsorem Głównym PORSCHE.

 DO ZOBACZENIA!