Zdobywcy G1 już opuścili bazę

Ilość wyświetleń: 4963 - Dodano: czwartek, 15 marca 2012 14:00

Zdobywcy G1 już opuścili bazę

Adam Bielecki i Janusz Gołąb, którzy w piątek stanęli na szczycie Gaszerbruma I, odlecieli dziś helikopterem z bazy na lodowcu Abruzzi w kierunku Skardu

W pakistańskiej miejscowości spędzą kilka najbliższych dni, czekając na kierownika wyprawy, Artura Hajzera, i Agnieszkę Bielecką. Pod koniec marca cała czwórka powinna być już w Warszawie.

   

[pt]
| źródło: polskihimalaizmzimowy.pl

     

Czytaj także:


Oświadczenie w sprawie kłamliwego materiału wyemitowanego przez TVP1 dnia 14.03.2012 na temat wyprawy zimowej na Gaszerbrum I

   

Materiał ten był nieprawdziwy, zmanipulował nasze materiały filmowe i nie służył niczemu jak tylko nakręcaniu sensacji. Wykorzystano w nim nasze materiały filmowe sprzed miesiąca, dotyczące innej sytuacji i wyrwane z kontekstu. Nieprawdą jest jakoby: himalaiści skrajnie wyczerpani ostatkiem sił dotarli po ataku szczytowym do bazy. Wszyscy dotarli do bazy w dobrym stanie zarówno psychicznym jak i fizycznym.

   

Nieprawdą jest jakoby: w bazie kończyły się żywność i leki - i pozostawało już tylko moczenie odmrożeń w ciepłej wodzie. Wyprawa ma doskonałe zaplecze medyczne, świetnie i obficie zaopatrzoną aptekę, i wystarczające zasoby żywności.

Chcielibyśmy zaapelować do dziennikarzy, że nie jesteśmy materiałem tylko żywymi ludźmi, którzy mają rodziny i przyjaciół. Rozsiewanie tego typu sensacyjnych, nieprawdziwych informacji jest niezwykle szkodliwe, zwłaszcza w przypadku tego sportu, który sam w sobie niesie duże ryzyko, straszenie rodzin i opinii publicznej niczemu nie służy.

Jesteśmy oburzeni, naszym zdaniem sprawą powinna się zająć Komisja Etyki Mediów.

    

Członkowie Polskiej Zimowej Wyprawy na Gaszerbrum I

Artur Hajzer, Janusz Gołąb, Adam Bielecki, Agnieszka Bielecka