#Za drzwiami: Polska pod jednym adresem. Spotkanie z Krzysztofem Storym w Krakowie | Sobota, 14 kwietnia, godz. 17.00

Ilość wyświetleń: 3840 - Dodano: piątek, 30 marca 2018 23:23

fot. Krzysztof Story

Laureat Nagrody Dziennikarzy Kolosów 2017 będzie kwietniowym gościem naszego cyklu spotkań w Dworku Białoprądnickim. To była jedna z najciekawszych, najbardziej nietypowych i najlepiej przygotowanych prelekcji 20. OSPŻiA, które 9-11 marca odbyły się w Gdyni


Krzysztof Story, młody podróżnik i dziennikarz, przełamał schemat i w wyjątkowo przekonujący sposób pokazał, że po niezwykłe historie wcale nie trzeba jechać na drugi koniec świata. Bo można je znaleźć – dosłownie – za rogiem, na najbliższej ulicy.

 

#Za drzwiami: Polska pod jednym adresem

Oryginalny pomysł na podróż: objechać Polskę rowerem, by w każdej miejscowości odwiedzić ten sam adres. Latem 2017 roku Krzysztof Story spędził w drodze 52 dni, przemierzył 3851 km i dotarł do każdego z 16 województw. Wszędzie próbował odnaleźć tę samą ulicę i ten sam numer domu. Pukał (i nadal puka, bo na letniej wyprawie nie poprzestał) do obcych drzwi i zbierał historie tych, którzy za nimi mieszkają. Wpuściło go do siebie prawie pięćdziesiąt osób. Rozmawiał z pielęgniarkami i chorymi, z nauczycielami i pijakami, żołnierzami i artystami, biednymi i bogatymi, starymi i młodymi, na wsiach i w miastach. O co ich pytał? Czego dowiedział się o współczesnej Polsce i Polakach? Fantastycznie mówił o tym w Gdyni, teraz opowie w Krakowie.

 

Krzysztof Story | #Za drzwiami: Polska pod jednym adresem

Kraków

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

ul. Papiernicza 2

sobota, 14 kwietnia 2018 r., godz. 17.00

Wstęp wolny

 

Zapraszamy!

story tlo duze