Yeti i Regan na Great Trango | Spotkanie w Krakowie (12 grudnia, g. 17.00)

Ilość wyświetleń: 4472 - Dodano: wtorek, 01 grudnia 2015 13:49

Fot. Marcin Tomaszewski, Marek Raganowicz

Marcin Tomaszewski, laureat Kolosa 2003 i 2013, aktualnie jeden z najlepszych polskich wspinaczy, będzie gościem Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim w sobotę, 12 grudnia. Opowie o wytyczeniu nowej drogi na niemal pionowej, legendarnej ścianie w Karakorum. Zapraszamy!


Północno-zachodnia ściana słynnej Great Trango Tower (6286 m) w Karakorum to arcytrudne technicznie, 1500-metrowe urwisko o niespotykanym nigdzie indziej nagromadzeniu problemów wspinaczkowych. Doświadczony duet Marcin Tomaszewski & Marek Raganowicz latem 2013 roku spędził w ścianie ponad 20 dni, pokonując w tym czasie 46 wyciągów. „Bushido” stała się pierwszą od 25 lat nową polską drogą w rejonie Trango Towers (w 1988 roku na niższej z wież podobnego wyczynu dokonał Wojciech Kurtyka, wspinając się wspólnie z Erhardem Loretanem), zaś „Yeti” i „Regan” jednymi z nielicznych, którym udało się wytyczyć tak trudną linię, działając w zaledwie dwuosobowym zespole.

Marcin „Yeti” Tomaszewski od kilku lat realizuje swój autorski projekt alpinistyczny „4żywioły”, polegający na pokonywaniu największych pionowych ścian świata.

W Dworku Białoprądnickim opowie również o swojej niedawnej (zima 2015) wyprawie do Norwegii, podczas której (również z Markiem Raganowiczem) dokończył drogę „Katharsis” na ponad kilometrowej ścianie Trollveggen.

Serdecznie zapraszamy!

Kolosowe Spotkania w Dworku
Marcin Tomaszewski: Yeti i Regan na Great Trango

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków, ul. Papiernicza 2

UWAGA! Zmiana miejsca

Zajazd Kościuszkowski (Sala Wielofunkcyjna)
Kraków, ul. Białoprądnicka 3

sobota, 12 grudnia 2015 r., godz. 17.00
Wstęp wolny