Wygraj 15 tysięcy na podróż marzeń!

Ilość wyświetleń: 1243 - Dodano: czwartek, 24 lutego 2022 11:43

Wygraj 15 tysięcy na podróż marzeń!

Dwie nagrody w wysokości 15 tysięcy złotych ufundowane przez Gdynię czekają na podróżników, którzy prześlą zgłoszenie do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady lub o Nagrodę Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby. Laureatów poznamy podczas 24. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów


Nieważne, czy masz mniej niż 35 lat, czy ukończyłeś już 65. rok życia – jeśli nie wyobrażasz sobie życia bez podróży, możesz zawalczyć o nagrodę i wsparcie finansowe na realizację swojego największego podróżniczego marzenia.

Czekamy na Twoje zgłoszenie do 15 marca!

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu o nagrody ufundowane przez miasto Gdynia. Do 15 marca można przesyłać swoje pomysły na podróżnicze wyprawy. Jest o co walczyć – na każdego ze zwycięzców czeka 15 tysięcy złotych na realizację wymarzonych eskapad.

Dla kogo nagrody 24. edycji OSPŻiA?

Nagroda im. Andrzeja Zawady czeka na młodych, ambitnych podróżników. Oprócz statuetki laureat otrzymuje również nagrodę pieniężną. Do zgarnięcia jest aż 15 tysięcy złotych. Wsparcie finansowe otrzyma projekt wyprawy zgłoszony przez kandydatów, którzy nie ukończyli 35 lat. Ważne! Regulamin dopuszcza również możliwość zgłoszenia grupowego, jeśli średnia wieku wszystkich osób nie przekracza 35 lat.

Nagroda Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby jest przeznaczona dla podróżników seniorów. W tym przypadku 15 tysięcy złotych trafi do doświadczonych globtroterów, którzy ukończyli 65 lat.

Laureaci nagród z 2021 roku

W 2021 roku po Nagrodę im. Andrzeja Zawady sięgnął Maciej Besta – młody, odważny podróżnik-naukowiec, który ma na swoim koncie m.in. zdobycie zimą najwyższych szczytów trzech najzimniejszych pasm górskich Syberii. Laureat otrzymał 15 tysięcy złotych na projekt pod nazwą „Trawers Pustki, Przestrzeni, Ciemności i Zimna centralnej Syberii”, który realizuje od stycznia br.

– Chcę przejść samotnie przez góry Putorana. To najwyższa część Wyżyny Środkowosyberyjskiej i najpewniej jeszcze nigdy nie było tam prawdziwego zimowego wejścia na najwyższe wzniesienie. Chcę zrobić to w warunkach niemal zupełnej nocy polarnej, kiedy promienie słońca są tam może 2-3 godziny w ciągu dnia. I to będzie trawers hybrydowy – trawers polarny z saniami oraz akcja wspinaczkowa w samym centrum płaskowyżu – mówił Besta podczas odbierania nagrody.

Z kolei druga nagroda ufundowana przez miasto – Nagroda Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby – trafiła do Wojciecha Dąbrowskiego, wieloletniego popularyzatora podróżowania. Laureat przeznaczył pieniądze na realizację ekspedycji do Antarktyki w poszukiwaniu siedlisk pingwinów cesarskich.

– Ta nagroda to docenienie mojego dorobku. Mam na koncie 50 lat samotnego podróżowania po świecie. Wyprawa na Antarktykę będzie próbą dotarcia do siedlisk pingwinów cesarskich. To ogromne wyzwanie. To największe pingwiny, ale i najtrudniejsze do zobaczenia. Osiągają do 1 metra wzrostu. Nie wszyscy, oglądając filmy w telewizji, zdają sobie sprawę, że pozostałe gatunki pingwinów są malutkie. Jedynie królewskie mają około 60–70 cm – opowiadał Wojciech Dąbrowski po otrzymaniu nagrody.

Wyślij zgłoszenie do 15 marca!

Regulaminy konkursów oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie: www.gdynia.pl/spotkania.

Zgłoszenia można przesyłać pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

W dniach 22-24 kwietnia w Gdyni odbędzie się po raz 24. największe podróżnicze święto – Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów.

Hala Gdynia Arena znów wypełni się globtroterami, pasjonatami i miłośnikami dalekich wypraw, którzy wprowadzą publiczność w niesamowity klimat zapierających dech w piersiach podróży. To nie tylko świetna okazja do spotkań i dzielenia się wrażeniami, ale też szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród finansowych.

mat. prasowe Urzędu Miasta Gdyni