Wiecznie młodzi. Grant dla odważnych

Ilość wyświetleń: 3250 - Dodano: czwartek, 17 marca 2016 18:08

Wojciech Szczurek i Janusz Janowski ogłaszają utworzenie nagrody "Wiecznie młodzi", Gdynia, 13 marca 2016 r. | fot. Adrian Larisz

15 tys. zł jako dodatek do emerytury? Takie cuda tylko w Gdyni. Prezydent Wojciech Szczurek uznał, że Nagroda im. Andrzeja Zawady to za mało – od przyszłego roku o grant na realizację podróżniczych marzeń będą mogli się ubiegać również najstarsi uczestnicy Kolosów. Limit wieku (dolny!): 67 lat.  Dla tych naprawdę odważnych. I wiecznie młodych


Olek Doba, Henryk Widera, Michał Jósewicz – kto bywa na Kolosach, wie, że nigdy nie brakowało tu podróżników, którzy z zaglądania im w metrykę robią sobie mniej niż niewiele. Bo na spełnianie marzeń nigdy nie jest za późno. Zamiast spokojnej i przewidywalnej emerytury w kapciach przed telewizorem – nowe wyzwania, przygoda i to niezwykłe uczucie, gdy, budząc się rano, nie ma się pojęcia, gdzie wypadnie nocleg.

Wzorem towarzyszącej Kolosom od piętnastu lat Nagrody im. Andrzeja Zawady – przyznawanej na realizację najciekawszego w danym roku projektu podróżniczego  zgłoszonego przez osoby, które nie przekroczyły trzydziestego piątego roku życia – prezydent Gdyni postanowił wspierać grantem w wysokości 15 tys. zł również podróżników-seniorów. Od przyszłego roku o nagrodę „Wiecznie młodzi!” i wsparcie finansowe na realizację wyprawy będą się mogli ubiegać kandydaci, którzy – równocześnie – przekroczyli sześćdziesiąty siódmy rok życia i przedstawią ambitny pomysł na „podróż trzeciego wieku”.

Powołanie do życia nowej nagrody ogłosili w ostatnią niedzielę ze sceny finału 18. OSPŻiA – Kolosów (za rok) 2015 prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek, oraz pomysłodawca Kolosów i ich organizator, Janusz Janowski.