W poszukiwaniu malowideł Chiribiquete | Spotkanie z Maciejem Tarasinem | Kraków, 13 czerwca, g. 17.00

Ilość wyświetleń: 4522 - Dodano: środa, 22 kwietnia 2015 15:48

W poszukiwaniu malowideł Chiribiquete | Spotkanie z Maciejem Tarasinem | Kraków, 13 czerwca, g. 17.00

Opowieść o wyprawie w głąb kolumbijskiej dżungli do "Kaplicy Sykstyńskiej Amazonii". Gościem czerwcowych Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim w Krakowie będzie kajakarz i poszukiwacz przygód, Maciej Tarasin. Podczas spotkania zaprezentuje też swój książkowy debiut pt. "Stalowe anioły nad Yari".

              

Kolumbijski Park Narodowy Chiribiquete, otoczony gęstym lasem deszczowym i poprzecinany niosącymi czarne wody rzekami, które z hukiem przewalają się przez liczne progi i wodospady, to olbrzymi archeologiczny kompleks malowideł naskalnych sprzed tysięcy lat. Na przełomie 2014 i 2015 roku Maciej Tarasin wyprawił się tam już po raz drugi (w wyprawie towarzyszyli mu Michał Dzikowski i Dominik Szczepański).

            

Maciej Tarasin: - Wyruszając do Chiribiquete w poszukiwaniu indiańskich malowideł nie sądziłem, że w wiosce Jaguara odnajdę jednego z bohaterów słynnej w Kolumbii książki "Mi alma se la dejo al diablo". Człowiek ten opowiedział mi, jak wyglądało życie w południowej Kolumbii w czasach myśliwych, baronów narkotykowych i poszukiwaczy kauczuku. Do malowideł nie dotarłem, ale historie z Jaguary, choć nie tak stare jak freski, są równie barwne.

           

Kolosowe Spotkania w Dworku
Maciej Tarasin: W poszukiwaniu malowideł Chiribiquete

Spotkanie połączone z prezentacją książki "Stalowe anioły nad Yari"
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków, ul. Papiernicza 2
sobota, 13 czerwca 2015 r., godz. 17.00
Wstęp wolny

           

Serdecznie zapraszamy!