Spotkanie z Szymonem Kuczyńskim | Kraków, sobota, 8 kwietnia, godz. 17.00

Ilość wyświetleń: 4916 - Dodano: sobota, 01 kwietnia 2017 10:32

Spotkanie z Szymonem Kuczyńskim | Kraków, sobota, 8 kwietnia, godz. 17.00

Szymon Kuczyński, od niedawna laureat Kolosa w kategorii „Żeglarstwo” za samotny rejs dookoła świata na małym jachcie będzie naszym najbliższym gościem w cyklu Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim. Czas i miejsce – jak zwykle, wstęp również - wolny. Zapraszamy!


Młody, ale bardzo doświadczony żeglarz (wcześniej otrzymał już wyróżnienie na Kolosach 2014 za rejs przez Atlantyk na 5-metrowej łódce „Lilla My”) w listopadzie 2014 roku wyruszył z Wysp Kanaryjskich na samotną wyprawę dookoła świata maleńkim, zaledwie 6,5-metrowym jachtem maxus 22 „Atlantic Puffin”. Po 15 miesiącach powrócił do Las Palmas, zamykając wokółziemską pętlę. Żeglował na zachód tzw. trasą pasatową przez Kanał Panamski i wokół Przylądka Dobrej Nadziei. Pacyfik przepłynął z jednym postojem, a wskutek awarii telefonu satelitarnego, po opuszczeniu Australii żeglował bez kontaktu z lądem. Łącznie pokonał 28 tys. mil morskich i udowodnił, że nawet tak długi oceaniczny rejs da się zrealizować bez wielkiego budżetu, adaptując do swoich potrzeb projekt małego, seryjnego jachtu. „Atlantic Puffin” to najmniejsza polska jednostka, na której opłynięto Ziemię (i zarazem jedna z najmniejszych na świecie).

Kapituła przyznała żeglarzowi Kolosa za „precyzyjne zaplanowanie i nienaganną realizację 14-miesięcznego samotnego rejsu dookoła świata na 6,5-metrowym jachcie”.

 

Kolosowe Spotkania w Dworku

Szymon Kuczyński | Maxus Solo Around

Kraków

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

ul. Papiernicza 2

sobota, 8 kwietnia 2017 r., godz. 17.00

Wstęp wolny


Sponsorem Kolosowych spotkań jest ERV Oddział w Polsce, ubezpieczyciel podróży.