Spotkanie z Mateuszem Waligórą | Kraków, sobota, 14 stycznia, godz. 17.00

Ilość wyświetleń: 5155 - Dodano: piątek, 23 grudnia 2016 10:19

Fot. Mateusz Waligóra

Tym razem w Dworku zrobi się rowerowo, bo gościem styczniowych Kolosowych Spotkań będzie Mateusz Waligóra. Opowie o tym, jak wspólnie z żoną Agnieszką, przemierzył Amerykę Południową i Australię, za co na Kolosach 2014 otrzymali wyróżnienie w kategorii "Wyczyn roku". W skrócie: 2 lata, 2 kontynenty, 16 000 km rowerem, 7 wysokich gór i milion przygód.


Podczas prelekcji dowiemy się m.in., w jaki sposób wyleczyć przeziębienie miksturą z pancerników, czy da się dojechać rowerem na kraniec świata oraz jak to jest, gdy w szczerym polu gdzieś w Ekwadorze usłyszy się swojskie „krzoszcz przmi w czinie”. Będzie też mowa o mieszkańcach andyjskich wiosek, którzy nie mają zegarków, ale zawsze mają czas, o polskich śladach w argentyńskiej prowincji Misiones i o wspinaczkach, niekoniecznie z rowerem na plecach.

Mateusz Waligóra - miłośnik pustyń i specjalista od trudnych wypraw. Oprócz tej, którą odbył wraz z żoną, o czym opowie w Dworku, ma na koncie również m.in. samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejszą drogę wytyczoną na Ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej (wyróżnienie na Kolosach 2015) oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. Na co dzień pracuje jako przewodnik wypraw trekkingowych, pisze i robi zdjęcia (www.nakrancach.pl).

Kolosowe Spotkania w Dworku
Mateusz Waligóra | Rowerami na krańce świata
Kraków
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
sobota, 14 stycznia 2017 r., godz. 17.00
Wstęp wolny

 

Rowerami na Krance swiata 6

ins d