Rodzinna konfrontacja z Himalajami, czyli Lech Flaczyński w Dworku

Ilość wyświetleń: 5204 - Dodano: czwartek, 22 października 2015 12:17

Południowa ściana Lhotse | Fot. Wojciech Flaczyński

Sprawdzony duet, ojciec i syn, laureaci Kolosa 2007 za "Wyczyn roku", tym razem w starciu z ośmiotysięcznikami. W sobotę, 28 listopada, gościem Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim w Krakowie będzie Lech Flaczyński. Opowie o trzech ostatnich wyprawach, które odbył z synem, Wojciechem, w Himalaje . Będzie dramatycznie i pięknie - jak na zdjęciu. Zapraszamy o 17.00. Wstęp wolny


Lech Flaczyński, z zawodu tłumacz, z zamiłowania alpinista i podróżnik. Wspina się (ma na swoim koncie liczne drogi w Tatrach, Alpach, górach Alaski, Górach Św. Eliasza w Kanadzie i w Himalajach), startuje w maratonach na rowerze górskim i pływa składaną kanadyjką po rzekach całego świata. Największą satysfakcję daje mu połączenie zmagań z dwoma ukochanymi żywiołami - górami i wodą. Najlepiej - na dalekiej północy.

Często podróżuje wraz z synem, Wojciechem. W roku 2007 Flaczyńscy jako pierwsi Polacy spłynęli drugą co do wielkości rzeką Alaski, Kuskokwim River, aż do jej ujścia do Morza Beringa (dokonali tego podczas wyprawy, w trakcie której zdobyli też szczyt Denali). Za ten wyczyn otrzymali Kolosa oraz Nagrodę Dziennikarzy. Dwa lata później wspięli się na najwyższy szczyt Kanady, Mount Logan, i spłynęli canoe blisko dwa tysiące kilometrów po rzekach Jukon i Porcupine (wyróżnienie podczas Kolosów 2009).

Ukoronowaniem ich górskiej działalności miało być zdobycie ośmiotysięcznika. Wybór padł na Nanga Parbat i Lhotse. Co z tego wyszło? Dowiemy się w Dworku. 

Kolosowe Spotkania w Dworku
Lech Flaczyński | Do trzech razy sztuka. Rodzinna konfrontacja z Himalajami
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków, ul. Papiernicza 2
sobota, 28 listopada 2015 r., godz. 17.00
Wstęp wolny

 

ins d