Piotr Strzeżysz w Krakowie | Wędrówki bez powrotów, czyli rowerem przez pięć kontynentów

Ilość wyświetleń: 3931 - Dodano: czwartek, 01 października 2015 13:13

Fot. Piotr Strzeżysz

Laureat Kolosa 2014, najbardziej oryginalny i najlepiej piszący polski rowerzysta-podróżnik ostatniej dekady, autor Powidoków, Makaronu w sakwach i Campy w sakwach, wreszcie - niezrównany prelegent, będzie gościem najbliższych Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim. Zapraszamy w sobotę, 17 października o 17.00


Po wakacyjnej przerwie Kolosy wracają do Dworku. I od razu - z przytupem i chrzęstem opon. Piotr Strzeżysz na samotne wyprawy zaczął jeździć, gdy miał ledwie kilkanaście lat. Dziś ma ich (lat) trochę więcej, ale pasja do przemierzania przestrzeni wcale w nim nie osłabła. W swoim dorobku ma m.in. samotne przejazdy rowerem przez Himalaje oraz przez Andy - w obu przypadkach zimą! - a także wielką wyprawę z północy na południe Ameryki.

W marcu 2015 roku, podczas ostatnich Kolosów, otrzymał główną nagrodę w kategorii "Podróże" (za wytrwałość w próbach odnalezienia życiowej prawdy w podróży i odwagę przyjmowania tego, co przyniesie droga) oraz Nagrodę Publiczności za najlepszą prezentację (w której zrelacjonował swoją rowerową podróż z Alaski na Ziemię Ognistą). W Dworku zrobi retrospektywę i opowie (pokazując znakomite zdjęcia) o tym, co spotykało go w drodze przez ponad 20 lat.

Kolosowe Spotkania w Dworku
Piotr Strzeżysz: Wędrówki bez powrotów, czyli rowerem przez pięć kontynentów
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków, ul. Papiernicza 2
sobota, 17 października 2015 r., godz. 17.00
Wstęp wolny