Piotr Strzeżysz w Krakowie | 13 maja

Ilość wyświetleń: 1445 - Dodano: niedziela, 16 kwietnia 2023 18:41

Fot. Piotr Strzeżysz

Jeden z najbarwniejszych i najbardziej oryginalnych polskich podróżników, nagrodzony Kolosem 2014 za wytrwałość w próbach odnalezienia życiowej prawdy w podróży i odwagę przyjmowania tego, co przyniesie droga. Autor sześciu książek o marzeniach (Powidoki, Makaron w sakwach, Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata, Sen powrotu, Zaistnienia), i tej ostatniej, tytułowej - Niespełnienia.


Piotr Strzeżysz jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Zazwyczaj wybiera się w miejsca wypełnione otwartą przestrzenią, bo uważa, że łatwiej tam bujać w obłokach. Nie zawsze dociera do celu. Tym razem jego podróż przerwał bolesny wypadek. Jak na ironię nie na drodze, lecz we własnym namiocie.

Piotr Strzeżysz
Niespełnienia

Czym jest porażka w podróży? Niedojechaniem do celu? Niespełnieniem oczekiwań? Zawodem wywołanym wypadkiem, kolizją, kradzieżą bądź napadem? Czy aby podróż była udana, zawsze musi być zwieńczeniem czyichś marzeń i zaspokojeniem oczekiwań? A może wartość każdego podejmowanego wysiłku – nie tylko w podróży, ale i w życiu – najsilniej wyznacza to, czego nie udało się zrealizować? Piotr Strzeżysz, żywa legenda Kolosów, spróbuje odpowiedzieć na te pytania na przykładzie własnych „porażek”, które przydarzyły mu się w ciągu kilkudziesięciu lat jeżdżenia po świecie, począwszy od pierwszej próby przejechania Polski rowerem, a skończywszy na ostatniej, przerwanej podróży po Stanach Zjednoczonych.

 

Po Spotkaniu będzie można zakupić książki Piotra wraz z autografem.

Więcej o Piotrze na jego stronie onthebike.pl

Zapraszamy !

 


 

Piotr Strzeżysz | Niespełnienia

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2, Kraków
sobota, 13 maja 2023 r., godz. 17.00
Wstęp wolny

ins d