Spotkanie z Piotrem Opacianem | Eksploracja wiosłem

Ilość wyświetleń: 2887 - Dodano: czwartek, 30 listopada 2017 01:33

Spotkanie z Piotrem Opacianem | Eksploracja wiosłem

Po okolicznościowej Dekadzie Kolosów wracamy do cyklicznych Kolosowych Spotkań w Dworku. Naszym kolejnym gościem, niestety ostatnim w tym roku kalendarzowym, będzie Piotr Opacian - podróżnik, kajakarz, pasjonat przyrody i fotografii. Od lat przemierza różne kontynenty w poszukiwaniu przygód i nieskażonej, dzikiej przyrody. Jako środek lokomocji wybrał sobie wszystko co pływa, pod warunkiem, że jest napędzane wiosłem
  

Składakiem (kajak składany) pływał między innymi po Beni i Madidi w Boliwii, czy górnej Lenie na Syberii; palavą (dmuchana kanadyjka) po rzekach Katuń w Górach Ałtaj, Omo na płaskowyżu Etiopii, Xingu na Wyżynie Brazylijskiej; indiańską pirogą po głównej rzece Pantanalu – Paragwaj; morskim kajakiem polietylowym po niebezpiecznych wodach Pacyfiku w chilijskiej Patagonii; czy wreszcie morskim kajakiem kompozytowym po trudnych wodach Morza Norweskiego. 
 
DSC 0128small 685 408 90
 
O swoich przygodach opowiadał na łamach między innymi: Poznaj Świat, Wiosło, Żagle, Podróże; w stacjach telewizyjnych i radiowych takich jak: TVP2, TVP3 Gdańsk, Radio Gdańsk; oraz na warsztatach i festiwalach podróżniczych w całej Polsce. Jego dokonania doceniła Kapituła Kolosów przyznając mu statuetkę Kolosa za rok 2005 i jury dziennikarzy przyznając mu Nagrodę Dziennikarzy za rok 2005.      
W Dworku Białoprądnickim Piotr cofnie się do początków swojej przygody i wyzna dlaczego za partnera swoich eksploracji wybrał wiosło. Opowie o różnych aspektach kajakarstwa na przykładzie swoich licznych przygód i o klasycznym kajakarstwie morskim – od wielu lat jego pasji. Postara zachęcić do jego uprawiana podając wiele praktycznych rad zarówno dla początkujących jak i dla zaawansowanych.  
 
DSC 0565small 685 331 90
 
Kolosowe Spotkania w Dworku
Piotr Opacian | Eksploracja z wiosłem
sobota, 9 grudnia 2017 r., godz. 17.00
 
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Sala Teatralna
Kraków, ul. Papiernicza 2

 
Pomysł i realizacja cyklu Kolosowych Spotkań w Dworku: kolosy.pl

Prowadzenie: Janusz Janowski

Wstęp wolny

Sponsorem Kolosowych spotkań jest ERV Oddział w Polsce, ubezpieczyciel podróży.