ODETCHNIJ W GDYNI

Ilość wyświetleń: 875 - Dodano: piątek, 03 grudnia 2021 10:45

ODETCHNIJ W GDYNI

Gdynia do wielu lat współpracuje z królewskim miastem Krakowem, wspierając się wzajemnie w promocji rodzimej branży turystycznej. Kraków zaprasza gdynian, a Gdynia zaprasza krakowian. To tylko niecałe 6 godzin podróży pociągiem, a znajdujemy się w zupełnie innej rzeczywistości. Od 3 do 5 grudnia na Rynku Głównym w Krakowie pojawi się specjalnie zaaranżowana nowoczesna przestrzeń, w której krakowianie poczują się jak w Gdyni.


Tegoroczna akcja promocyjna naszego miasta w Krakowie „Odetchnij w Gdyni” jest inna niż wszystkie do tej pory. Przełamuje standardy kampanii zarówno pod względem idei przewodniej, jak i jej realizacji.

– „Odetchnij w Gdyni" to nasza nowa kampania promocyjna, z którą za kilka dni startujemy w królewskim mieście – Krakowie. Jest nowa pod każdym względem. Nie tylko dlatego, że wcześniej takiej nie robiliśmy, ale dlatego, że ma całkiem nową ideę i zupełnie nowe środki wyrazu. W Krakowie, na rynku, postawimy pawilon, w którym będzie można różnymi zmysłami naprawdę doświadczyć, jak to jest w Gdyni. A co można w Gdyni? W Gdyni można odetchnąć. Można odetchnąć od codzienności. Można odetchnąć od pracy. Można też nałykać się jodu prosto ze świeżej, morskiej bryzy albo po prostu pooddychać powietrzem, które nawet zimą jest czyste i zdrowe. Zapraszamy do naszego miasta. Pewnie, że ta niezwykła promocja sama w sobie będzie fantastyczną atrakcją – opowiada Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Jak sama nazwa kampanii wskazuje, opowiemy mieszkańcom Krakowa o ODDECHU w Gdyni. O odpoczynku, ale i o tym, czym jest nadmorskie powietrze jesienią i zimą. W tak nieoczywistym, i jeszcze powszechnie nieodkrytym dla nadmorskich wyjazdów, okresie. A Gdynia jest wtedy taka zachwycająca. Surowość aury jest wręcz egzotycznym doświadczeniem.

Malowniczy śnieg na plaży, zapierające dech zimowe sztormy, zaśnieżone morenowe wzgórza, no i to powietrze, z dobroczynnym jodem! My gdynianie staliśmy się szczęściarzami. Chcemy się podzielić tym doświadczeniem z krakowianami i zaprosić ich do Gdyni.

Wieczorny spektakl w Teatrze Muzycznym, a po nim lampka wina w jednej z kafejek usytuowanych tuż przy plaży. Zaskakująca wystawa w Muzeum Emigracji, nieopodal doków portowych. Seans filmowy w kinie studyjnym, a potem spacer ulicami modernistycznego śródmieścia Gdyni – Miasta Filmu UNESCO. Bo przecież film kocha Gdynię, a Gdynia kocha film.

W Gdyni trudno o nudę, a jeżeli już ktoś ma na nią ochotę, to dzieje się to w pięknych okolicznościach przyrody. Bo Gdynia to miasto harmonijnie, łączące miejskość i bliskość natury.

Gdynia jako miejsce zimowych, weekendowych oraz tygodniowych destynacji jest niezwykle atrakcyjną propozycją. W miesiącach grudzień-marzec zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty przygotowanej dla nocujących w Gdyni turystów, która obowiązuje jedynie „poza sezonem”. Przygotowujemy pakiety turystyczne dla osób o zróżnicowanych upodobaniach. Pakiet kulturalny, aktywny czy rodzinny to atrakcyjne, miejskie aktywności gwarantujące, iż czas spędzony w Gdyni będzie miłym wspomnieniem.

Gdynia zawsze zostawia ślad w sercu, trudno o niej zapomnieć. A Gdynia zimą to prawdziwa atrakcja – nowe doświadczenie przełamujące kanon zimowym wyjazdów.

Szczegóły na www.odetchnijwgdyni.pl

 

mat.pras. UM Gdyni