Nieoczywistości, czyli rowerem po Birmie, Laosie i Kambodży | Piotr Strzeżysz 1 czerwca w Krakowie

Ilość wyświetleń: 2339 - Dodano: piątek, 17 maja 2019 16:39

Nieoczywistości, czyli rowerem po Birmie, Laosie i Kambodży | Piotr Strzeżysz 1 czerwca w Krakowie

To będzie prawdziwy Dzień Dziecka. Piotr Strzeżysz wraca do Polski po ponad półrocznej włóczędze po Azji i niemal od razu wybiera się do Krakowa, żeby w Dworku Białoprądnickim opowiedzieć o tym, co tam zobaczył i przeżył. Czyli: uczta na zakończenie Kolosowych Spotkań w Dworku w sezonie 2018/19. Wstęp – jak zawsze – wolny. Czekamy!


Chociaż jego siedmiomiesięczna podróż po Azji rozpoczęła się w Bangkoku, opowieść będzie miała swój właściwy początek w Birmie. Bo to właśnie tam, dosłownie kilka kilometrów po przekroczeniu przez Piotra granicy, wszystko uległo zakrzywieniu, pomieszaniu i niemal zaczarowaniu.

Posłuchamy o spotkaniach z ludźmi, o nawykach i przyzwyczajeniach mieszkańców, o khmerskim Nowym Roku, o tanace, betelu, nam oyu, o grze ratanową piłką, w której nie ma ani zwycięzców, ani przegranych i jeszcze o wielu innych drobiazgach.

- A w tym wszystkim – mówi Piotr Strzeżysz – gdzieś między słowami, być może uda się przekazać choć odrobinę sensu i celowości podróżowania. Nawet, jeśli tego sensu nie ma, gdyż celem jest przecież sama droga.

Zapraszamy na pokaz, który pełen będzie nieoczywistości, a jeśli ktoś dobrze się wsłucha i przyjrzy prezentowanym obrazkom, to być może doświadczy i czarów.

*****

Piotr Strzeżysz, laureat Kolosa 2014 w kategorii "Podróże" za "wytrwałość w próbach odnalezienia życiowej prawdy w podróży i odwagę przyjmowania tego, co przyniesie droga", najbardziej oryginalny i najlepiej piszący polski rowerzysta-podróżnik ostatniej dekady, autor Snu powrotu, Powidoków, Makaronu w sakwach i Campy w sakwach oraz niezrównany prelegent (Nagroda Publiczności za najlepszą prezentację Kolosów 2014 za relację z rowerowej podróży z Alaski na Ziemię Ognistą).

Kolosowe Spotkania w Dworku
Piotr Strzeżysz | Nieoczywistości, czyli rowerem po Birmie, Laosie i Kambodży
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków, ul. Papiernicza 2
sobota, 1 czerwca 2019 roku, godz. 17.00
Wstęp wolny

chinlone 3