Agnieszka Dziadek | Wyczyn

Ilość wyświetleń: 1250 - Dodano: poniedziałek, 25 stycznia 2021 16:43

Agnieszka Dziadek | Wyczyn

Agnieszka "Zebra" Dziadek, znana też jako Leśna. Z wykształcenia geograf, z zamiłowania podróżniczka i blogerka. Jej pasją są samotne długodystansowe wędrówki i włóczęgi w trudnym terenie. Ma „w nogach” ponad 27000 km, w tym nowozelandzki szlak Te Araroa i amerykańską Triple Crown of Hiking: Appalachian Trail, Continental Divide Trail i Pacific Crest Trail.

Swoje doświadczenia opisuje w artykułach publikowanych w czasopismach podróżniczych oraz wygłaszając prelekcje w instytucjach kultury. Realizuje projekt przejścia wszystkich polskich szlaków pieszych PTTK o długości powyżej 100 km. Szczególnie fascynuje ją Daleka Północ. W 2020 roku przeszła Szwecję.

Laureatka Kolosa w kategorii Wyczyn za przejście najsłynniejszych amerykańskich szlaków długodystansowych i zdobycie tym samym „potrójnej korony”: The Triple Crown of Hiking. Tylko ten wyczyn kosztował ją 382 dni marszu, z czego 133 dni w deszczu. Podczas jego realizacji przeszła 13 tys. km w 22 stanach, pokonała 811 km przewyższeń, wspięła się na 11 czterotysięczników.

Prowadzi bloga: www.acrossthewilderness.blogspot.com