Nagroda na Twoją podróż życia

Ilość wyświetleń: 3085 - Dodano: wtorek, 17 grudnia 2019 02:26

fot. Przemysław Kozłowski

W marcu, jak co roku, zobaczymy się ponownie w Gdyni. I znów będzie nas tam w hali Gdynia Arena i w salach Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, ponad dwadzieścia tysięcy. Podróżników – mniejszych i większych - oraz tych, którzy choć nigdzie dalej się nie wybierają, jak powietrza potrzebują opowieści o dalekich stronach. 


AKTUALIZACJA
Zgłoszenia do obu nagród można przesyłać od 1 stycznia do 7 lutego 2020 roku.


Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów odbędą się już po raz 22, a Kolosy najlepszym wręczone zostaną już po raz dwudziesty pierwszy. Docenieni zostaną też młodzi ambitni podróżnicy oraz nestorzy wielkich wypraw.

Jeśli jesteś młody, masz ambitne plany i podróżujesz, zgłoś się do konkursu o Nagrodę im. Andrzeja Zawady. Na zwycięzcę czeka 15 tys. zł wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni. To pieniądze na realizację wymarzonej wyprawy.

Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy nie ukończyli 35 lat (dopuszcza się też możliwość zgłoszenie grupowego, jeśli średnia wieku wszystkich osób nie przekracza 35 lat). Decydując o tym, komu przyznać nagrodę, Kapituła bierze pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Spotkań w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu zrealizowanym w ciągu ostatnich dwóch lat.

Wzorem towarzyszącej Kolosom od osiemnastu lat Nagrody im. Andrzeja Zawady - przyznawanej na realizację najciekawszego w danym roku projektu podróżniczego zgłoszonego przez osoby, które nie przekroczyły trzydziestego piątego roku życia - prezydent Gdyni wspiera nagrodą w wysokości 15 tys. zł również podróżników - seniorów. Od roku 2017, o Nagrodę Wiecznie Młodzi, na realizację podróżniczych marzeń mogą ubiegać się również najstarsi uczestnicy Spotkań.

Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. Decydując o tym, komu przyznać nagrodę, Kapituła będzie brała pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestnika konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Spotkań w Gdyni prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Impreza odbędzie się w dniach 13-15 marca 2020 r. w Gdynia Arena oraz Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy  NAGRODY im. ANDRZEJA ZAWADY >>>>>

Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy  NAGRODY WIECZNIE MŁODZI >>>>>>>>

Zgłoszenia do obu nagród można przesyłać od 1 stycznia do 7 lutego 2020 roku pocztą na adres:

Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

Sponsorem i organizatorem Nagrody im. Andrzeja Zawady i Nagrody Wiecznie Młodzi jest Miasto Gdynia. Nagrody przyznaje prezydent Gdyni wspólnie z Kapitułą Kolosów. Ich wręczenie nastąpi podczas finału Kolosów.

 

ins d