Nagroda im. Pawła Edmunda Strzeleckiego dla Władysława Labudy

Ilość wyświetleń: 2873 - Dodano: wtorek, 17 marca 2015 00:00

Nagroda im. Pawła Edmunda Strzeleckiego dla Władysława Labudy

W piatkowy wieczór, podczas Kolosów, na dużej sali w hali Gdynia Arena wręczono nagrody II edycji konkursu organizowanego przez Muzeum Emigracji w Gdyni. W tym roku odbywał się on pod hasłem "Człowiek ponad granicami".

            

Jak pokazać wiele wymiarów migracji i jednocześnie nie zagubić tego najważniejszego – osobistego? Właśnie z takim zadaniem mierzyli się autorzy prac konkursowych – reportaży filmowych i fotograficznych. Oceniało je jury w składzie: Monika Witkowska (podróżniczka i himalaistka), Filip Ćwik (fotograf, laureat World Press Photo 2013) oraz Karolina Grabowicz-Matyjas (dyrektor Muzeum Emigracji w Gdyni).

            

Za najlepsze zgłoszenie uznano film pt. "Nomadzi" Władysława Labudy i to właśnie jego autor otrzymał główną nagrodę. Trudność w dokonaniu wyboru jury złagodziło przyznaniem dwóch wyróżnień – dla filmu „Wyspa” w reżyserii Justyny Gładysz oraz fotoreportażu „Ślady” Krzysztofa Pierzgalskiego. Zwycięzca otrzymał wraz Nagrodą Strzeleckiego trzy tysiące złotych, autorzy wyróżnieni – po tysiąc złotych.

          

Całej trójce serdecznie gratulujemy.

           

*****

               

Nagrodzony film Władysława Labudy "Nomadzi":