Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak | Wyspy skarbów i tajemne bębny

Ilość wyświetleń: 3707 - Dodano: piątek, 27 października 2017 11:57

Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak | Wyspy skarbów i tajemne bębny

Podróżniczy duet znad morza od ponad dwunastu lat niestrudzenie eksploruje najtajniejsze zakątki Azji, a szczególnie upodobał sobie Indonezję. Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak nie tylko zwiedzają, doświadczają, poznają, ale potrafią też pięknie swe przeżycia utrwalić – słowem i obrazem


Podczas Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim nie tylko opowiedzą nam o osobliwościach i egzotyce dalekiej Azji, lecz także podzielą się praktycznymi poradami, jak podróżować poza utartym szlakiem.

01

Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak – małżeństwo podróżników z Gdańska, rozmiłowane w Azji Południowo-Wschodniej, a zwłaszcza w Indonezji, do której wracają uparcie od 12 lat (w sumie 9 wielotygodniowych wypraw), przemierzając niekonwencjonalne szlaki w poszukiwaniu zanikających lokalnych tradycji i obyczajów.

Doświadczeniami ze swych podróży dzielili się już z czytelnikami miesięcznika "Poznaj Świat", słuchaczami Radia Gdańsk i radiowej „Trójki” oraz podczas licznych warsztatów i prelekcji podróżniczych. Uczestnicy wielu edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Podróżników "Kolosy" w Gdyni (wyróżnienie na „Kolosach 2012” i „Kolos 2016” w kategorii Podróże).

Zygmunt Leśniak, który już wcześniej sam odwiedził wiele rejonów świata (Afryka Zachodnia, obie Ameryki, Azja), połączył pasję podróżowania z pasją kolekcjonowania etnicznych pamiątek z wypraw.

Małgorzata Jarmułowicz – teatrolog, kierownik Katedry Dramatu, Teatru i Widowisk na Uniwersytecie Gdańskim - kulturę Indonezji zgłębia również naukowo i upowszechnia w ramach dydaktyki akademickiej. W tym podróżniczym duecie to on - ze swoim technicznym wykształceniem i żywiołowym temperamentem - reprezentuje ducha improwizacji i kreatywnego ryzykanctwa, a ona podejmuje żmudny trud planowania, porządkowania i dokumentowania wspólnych doświadczeń.

 


 

KOLOSOWE SPOTKANIA W DWORKU

Małgorzata Jarmułowicz i Zygmunt Leśniak - Wyspy skarbów i tajemne bębny

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Zajazd Kościuszkowski
ul. Białoprądnicka 3
Sala wielofunkcyjna

sobota, 18 listopada 2017 r., godz. 17.00

Pomysł i realizacja cyklu Kolosowych Spotkań w Dworku: kolosy.pl
Gości zaprasza: Janusz Janowski.

Wstęp wolny

Sponsorem Kolosowych spotkań jest ERV Oddział w Polsce, ubezpieczyciel podróży.

Uwaga!
Ze względu na modernizację Sali Teatralnej, tylko tym razem, Kolosowe Spotkanie odbędzie się w innym budynku. Prosimy o skorzystanie z mapki pod materiałem.

Wszelka działalność dzienikarska w czasie i w miejscu spotkania wymaga zgody organizatora. 
Kontakt z organizatorem: 

Fot. Zygmunt Leśniak

sumba6

04

02

05

dworek mapka zajazd