Łukasz Supergan już w Iranie

Ilość wyświetleń: 4040 - Dodano: czwartek, 02 października 2014 11:20

Łukasz Supergan już w Iranie

Nie bez komplikacji, ale w końcu otrzymał wizę i przekroczył turecką granicę. Łukasz Supergan (dwukrotnie - za lata 2004 i 2013 - uhonorowany na Kolosach wyróżnieniem w kategorii "Wyczyn roku") od przedwczoraj jest już w Iranie i właśnie rozpoczyna swój kolejny samotny marsz. Tym razem zamierza przejść ponad 2000 km przez góry Zagros aż nad cieśninę Ormuz.


        

Patronat nad tegoroczną wyprawą Łukasza Supergana objął m.in. portal Kolosy.pl.

          

Supergan w marcu 2014 roku został nagrodzony w Gdyni za realizację wyjątkowo oryginalnego przedsięzięcia, które nazwał "12 milionów kroków". Samotnie wędrując, przemierzył 4 tys. kilometrów z Warszawy do Santiago de Compostela, potem o połowę mniej, za to przez góry, po Łuku Karpat, i wreszcie, dla dopełnienia tryptyku, 850 kilometrów zimą najdłuższym szlakiem Karpat Słowackich. Przez cały czas na piechotę!

             

Nowa wyprawa, której realizację właśnie rozpoczął, jest co najmniej równie interesująca. Podróżnik wraca do Iranu (pierwszy raz był tam w 2010 roku, na początku swojej dwuletniej włóczęgi po Azji), by - znowu samotnie - wędrować przez ciągnący się na długości ok. 2300 km surowy, pustynny i półpustynny masyw Zagros - Góry Ognia. W temperaturach sięgających 50 stopni Celsjusza i na wysokościach powyżej 4000 m. Wierzy, że uda mu się poznać, a potem opisać, życie zamieszkujących Zagros nomadów.

            

Wyprawę planuje zakończyć w okolicach Bożego Narodzenia.

             

Trzymamy kciuki i zachęcamy do bycia na bieżąco. Na www.lukaszsupergan.com, na facebooku oraz śledząc SPOT-a, w którego Łukasz jest tym razem wyposażony (TUTAJ).