Książka o Wojciechu Jacobsonie. I ty możesz pomóc wydać biografię legendy polskiego żeglarstwa.

Ilość wyświetleń: 864 - Dodano: niedziela, 16 stycznia 2022 21:50

Książka o Wojciechu Jacobsonie. I ty możesz pomóc wydać biografię legendy polskiego żeglarstwa.

Mapa z trasami jego najważniejszych rejsów wygląda jak strona z atlasu ilustrująca historię wielkich odkryć geograficznych. Kpt. Wojciech Jacobson, jeden z najwybitniejszych polskich żeglarzy, laureat Super Kolosa i wieloletni członek Kapituły Kolosów, wreszcie doczekał się biografii. Książka Kazimierza Robaka, autora m.in. „Pogorią” na koniec świata, ukaże się za kilka tygodni, ale zamówić można ją już dzisiaj.


Dla kilku pokoleń polskich żeglarzy kpt. Wojciech Jacobson to człowiek-instytucja. Pionierskie dokonania, ogromne doświadczenie, pedagogiczny talent, a przy tym – i to chyba dla wielu osób pierwsze z nim skojarzenie – wielkie serce. Równie wybitny, co skromny, nigdy nie zabiegał o poklask. Na szczęście ma wokół siebie ludzi, którzy uznali, że skromność ma swoje granice. I postanowili o nim przypomnieć.

Żeglarskie „kto jest kim”: Wojciech Jacobson to wyczerpujący opis zapierających dech rejsów i przygód Kapitana, wzbogacony unikalnymi zdjęciami, mapami i dokumentami. Takich opisów żeglugi przez Przejście Północno-Zachodnie ani opisów archipelagów Pacyfiku, portów i wysepek zagubionych na Atlantyku, Oceanie Indyjskim i Zalewie Szczecińskim jeszcze nie było – zachęca wydawca książki, Karol Choiński.

Autorem biografii laureata Super Kolosa jest świetnie znany w środowisku żeglarskim Kazimierz Robak, przez lata m.in. dyrektor Szkoły Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego.

Książkę o Wojciechu Jacobsonie można zamówić tutaj: https://zrzutka.pl/bvsazf.

Więcej o jej bohaterze: https://kolosy.pl/wojciech-jacobson

Jacobson 57bdca2919c791499f4a9621b142ec52

Fot. Adrian Larisz