Kolosy.pl – zaczynamy!

Ilość wyświetleń: 5514 - Dodano: piątek, 10 lutego 2012 12:00

Kolosy.pl – zaczynamy!

Każdy moment jest dobry, żeby zacząć wreszcie realizować to, o czym myślało się od dawna. Tym, co podróżują, nie trzeba tego powtarzać. Zaczynamy więc właśnie teraz. Mamy nadzieję, że Wam też się spodoba. Oto Kolosy.pl w zupełnie nowej odsłonie

  

Kolosy to największa podróżnicza impreza w Europie. Jesteśmy z tego dumni. Oryginalne, prawda? Kto by nie był? Te kilka czy raczej kilkanaście tysięcy ludzi w każdym wieku, którzy co roku zjeżdżają do Gdyni, by przez kilka dni oglądać, słuchać, rozmawiać, wymieniać doświadczenia, snuć marzenia i co tam jeszcze, to dla nas najlepszy dowód na to, że to, co robimy, ma sens.

  

Ale z drugiej strony – tyle energii i tylko te trzy dni? No, dobra, są jeszcze letnie i jesienne Spotkania Podróżników w Krakowie, jest epilog Kolosów w Warszawie, ale to jednak ciągle trochę mało.

  

Spośród rozmaitych opinii na temat Kolosów zawsze najprzyjemniej słyszeć tę, że ta impreza inspiruje: do działania, do przekraczania własnych ograniczeń, do realizacji śmiałych pomysłów. Wierzymy, że tak jest naprawdę.

   

A skoro tak, to czemu poprzestawać tylko na tych kilku dniach w roku? A gdyby tak spróbować inspirować codziennie?

   

Więc zaczynamy!

   

Strona Kolosy.pl to coś więcej niż tylko nowa, odświeżona witryna imprezy poświęcona związanym z nią wydarzeniom. Oczywiście szczegóły dotyczące poszczególnych edycji Kolosów, program imprezy, zapowiedzi, relacje itd. - to wszystko będzie. Ale będzie też znacznie więcej.

   

Po pierwsze - bieżące i rzetelne informacje dotyczące tego, co aktualnie dzieje się w Polsce i na świecie w dziedzinie eksploracji i ambitnych podróży. Rzecz jasna dokonania laureatów Kolosów i wyróżnionych mogą mieć u nas pierwszeństwo, jednak głównym kryterium wyboru tematów i tak będzie przede wszystkim to, czy są one istotne i/lub czy są ciekawe.

  

Inaczej mówiąc: chcemy, by Kolosy.pl stały się (i zostały za takie uznane) ważnym i pewnym serwisem informacyjnym. Często i chętnie cytowanym.

   

Po drugie – stale rozbudowywany dział sylwetek, w którym znajdą się biogramy i artykuły na temat osób, najczęściej (choć nie zawsze) w ten czy inny sposób związanych z Kolosami, o wybitnych albo przynajmniej znaczących dokonaniach podróżniczych i eksploracyjnych.

   

Po trzecie – relacje z wypraw nagradzanych podczas Kolosów.

   

Po czwarte wreszcie – jeszcze więcej: zdjęcia, filmy, wywiady wideo, recenzje książek, komentarze. W przyszłości planujemy ponadto uruchomienie forum.

   

Na pewno też coś pominęliśmy.

   

Zresztą – większość z tego, co tu będzie, już widać.

   

Jak wrażenia? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii. Piszcie do nas, komentujcie, podpowiadajcie. Wiemy, że do doskonałości nam daleko, wiemy też, że nigdy jej nie osiągniemy. Tylko świadomość tego pozwala nam wreszcie zacząć. Bez niej ciągle tylko byśmy coś poprawiali.

   

[Redakcja Kolosy.pl]