Kolosy znowu na wiosnę! Widzimy się w Gdyni 22-24 kwietnia

Ilość wyświetleń: 4795 - Dodano: poniedziałek, 07 lutego 2022 03:30

Kolosy znowu na wiosnę! Widzimy się w Gdyni 22-24 kwietnia
 
Po trzech latach przerwy i zmianach terminów wymuszonych pandemią Kolosy wracają do swojej ulubionej pory roku. 24. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, podczas których wręczone zostaną Kolosy (za rok) 2021 odbędą się 22-24 kwietnia w Gdyni. Na zgłoszenia wypraw do najważniejszych polskich nagród podróżniczych czekamy w tym roku do 28 lutego

Kolosy to od lat największy festiwal podróżniczy w Europie. Przez trzy dni imprezy jej uczestnicy prezentują najciekawsze przedsięwzięcia eksploracyjne minionego roku a prelekcjom towarzyszą spotkania z autorami książek, wystawy fotograficzne oraz warsztaty. Najbardziej emocjonującym momentem jest każdorazowo wręczenie statuetek Kolosów – nagród za dokonania roku w pięciu kategoriach: alpinizm, eksploracja jaskiń, podróże, wyczyn i żeglarstwo. Nagrody przyznaje Kapituła Kolosów, w której skład wchodzą podróżnicze autorytety, a pomaga jej w tym złożona z ekspertów Rada Kolosów.
 
W tym roku Kolosy przyznane zostaną po raz dwudziesty trzeci. 
 
Czekamy na zgłoszenia
 
Już niebawem na stronie www.kolosy.pl w zakładce ZASADY UDZIAŁU udostępnimy aktualne formularze, za pomocą których można zgłosić na Kolosy wyprawę lub dokonanie zrealizowane (ukończone) w minionym roku (2021). Kapituła Kolosów liczy nie tylko na zgłoszenia własne nadsyłane przez podróżników, ale też na fachowe rekomendacje – zarówno ze strony branżowych stowarzyszeń i redakcji, jak też od osób indywidualnych, dobrze znających poszczególne środowiska – szczególnie w kategoriach Alpinizm i Eksploracja jaskiń. Zgłaszać się mogą również ci, którzy nie będę kandydowali do nagród w poszczególnych kategoriach, ale i tak chcieliby opowiedzieć o swoich wyprawach przed dużą publicznością (na nich czeka Fotoplastykon).
 
Moc nagród
 
Ci, którzy jeszcze nie skończyli 35. roku życia lub mają już za sobą 65. urodziny powinni zwrócić szczególną uwagę na Nagrodę im. Andrzeja Zawady oraz Nagrodę Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby. Obie przyznawane są za oryginalność i jakość projektu na realizację którego kandydat zobowiąże się przeznaczyć nagrodę. Stawką jest nie tylko prestiż i satysfakcja, ale też 15 tys. zł od prezydenta Gdyni na pomoc w realizacji wymarzonego przedsięwzięcia.
 
Szczegóły dotyczące zasad zgłaszania dokonań do Kolosów, składania aplikacji do nagród finansowych: Nagrody im. Andrzeja Zawady i Nagrody Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby, pokazów do Fotoplastykonu, rekomendowania wypraw oraz udziału w konkursie i wystawie FotoGlob są dostępne tutaj >> ZASADY UDZIAŁU.  
 
Termin przesyłania zgłoszeń upływa 28 lutego (aktualizacja) 15 marca 2022. Wyjątkiem jest konkurs fotograficzny FotoGlob, do którego zgłoszenia będą przyjmowane do 19 marca 2022.
 
Organizatorami 24. OSPŻiA są Miasto Gdynia i Agencja MART.
 

ins d