Kolosy 2014 – przypominamy o terminach

Ilość wyświetleń: 9383 - Dodano: piątek, 19 grudnia 2014 16:49

Kolosy 2014 – przypominamy o terminach

17. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów może jeszcze nie lada dzień, ale jednak coraz bliżej. Dlatego nie zaszkodzi sobie odświeżyć, co, gdzie, kiedy, jak i do kiedy. Najważniejsza, bo najbliższa, data: 15 stycznia 2015. To nieprzekraczalny termin nadsyłania zgłoszeń do Kolosów 2014, Fotoplastykonu i Nagrody im. Andrzeja Zawady. Prosimy o tym pamiętać

              

Wszystkie istotne informacje dotyczące zasad udziału w Kolosach 2014 oraz kryteriów, na podstawie których będą oceniane zgłoszenia i kwalifikowane poszczególne wyprawy, znajdziecie TUTAJ (zakładka NAGRODY/ zgłoszenia). Natomiast regulamin i formularz dotyczący Nagrody im. Andrzeja Zawady ściągniecie ze strony www.gdyniaturystyczna.pl


Wszystkie wymagane formularze należy wypełnić i przesłać pod wskazane adresy w nieprzekraczalnym terminie: do 15 stycznia 2015 roku. To warunek konieczny, by móc wziąć udział w imprezie jako prelegent/ka.

              

Drugi ważny termin, o którym warto pamiętać to oczywiście 13-15 marca 2015 roku. Od piątku do niedzieli – tak samo jak w ostatnich latach – w drugi pełny weekend marca. Kolosy. Trzy dni pokazów i pełny przegląd wszystkiego, co wartościowe w polskich podróżach w roku 2014.

                

W tym roku do dyspozycji będziemy mieli nie tylko – jak zwykle - halę Gdynia Arena z dużą salą mieszczącą jednorazowo 4 tys. widzów oraz z mniejszą salą seminaryjną, ale po raz pierwszy w naszej historii również dwie sale w bardzo nowoczesnym Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (Aleja Zwycięstwa 96/98). Do większej z nich, 330-osobowej, przenosimy Fotoplastykon, czyli pokazy, które miały dotąd miejsce w sali seminaryjnej Areny – będzie trzy razy więcej miejsca, większy ekran, wierzymy więc, że ta zmiana wszystkim (i widzom, którzy do tej pory zwykle oglądali pokazy Fotoplastykonu w sporym ścisku, i prelegentom) wyjdzie na dobre. Natomiast w mniejszej, 90-osobowej sali PPNT, przez cały czas będziemy transmitowali „na żywo” to, co dzieje się na dużej sali w Arenie. Nikt więc niczego nie przegapi.

             

12 kolosy2014 terminy mapa3 

Fot. Google Maps

                 

Obiekt PPNT znajduje się w odległości dziesięciu minut spacerem od hali Gdynia Arena. 

            

ppnt 

Fot. facebook.com/ppntgdynia

               

Co w takim razie w „zwolnionej” sali seminaryjnej?

           

Sporo.

            

I ciekawie.

            

W piątek historyczna niespodzianka (zdradzimy na razie tylko, że będzie w nią zamieszany Chopin), w sobotę spotkania z autorami książek, w niedzielę zaś warsztaty i – nazwa sali zobowiązuje – seminaria.

           

A poza tym po staremu, czyli:
- kilkadziesiąt najważniejszych przedsięwzięć podróżniczych i eksploracyjnych ubiegłego roku na dużej sali
- salon mediów podróżniczych (czasopisma i wydawcy książek)
- salon sprzętu outdoorowego
- wystawy zdjęć
- i przez cały czas mnóstwo – naprawdę MNÓSTWO – inspiracji.

                

Na zakończenie zaś – najpierw – retrospektywa poświęcona historii polskiego polarnictwa (jest dziedzina, w której Polacy odegrali rolę niemniej istotną w skali świata niż w himalaizmie, a jednak nazwiska jej przedstawicieli nie są tak rozpoznawalne jak zdobywców ośmiotysięczników – postaramy się coś z tym zrobić) - Od Arctowskiego i Dobrowolskiego, przez Siedleckiego i Birkenmajera aż po czasy współczesne - wreszcie zaś

           

w niedzielę, 15 marca 2015 roku

           

wręczenie – już po raz szesnasty – najbardziej prestiżowych polskich nagród podróżniczych.

              

Organizatorami 17. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są agencja Mart i miasto Gdynia, które jest także sponsorem strategicznym imprezy. Sponsorem głównym Kolosów jest wiodąca marka outdoorowa The North Face®.

                  

Na razie to tyle, śledźcie naszą stronę i naszego facebooka, stopniowo będziemy podawać coraz więcej informacji o Kolosach 2014.

                 

I nie zapomnijcie o terminie nadsyłania zgłoszeń: 15 stycznia!

          

Do zobaczenia w Gdyni, nie może Was tam zabraknąć.