Kolosowe Spotkania w Dworku: Jacek Wacławski i Sławek Skalmierski - żeglarska wyprawa wokół obu Ameryk

Ilość wyświetleń: 4919 - Dodano: piątek, 03 stycznia 2014 16:28

Kolosowe Spotkania w Dworku: Jacek Wacławski i Sławek Skalmierski - żeglarska wyprawa wokół obu Ameryk

To będzie pełna przygód i humoru opowieść o grupie dwudziestolatków, którzy na pokładzie jachtu „Stary” opłynęli Amerykę Południową i przez Horn dotarli do Antarktydy, czego dokonali jako najmłodsi Polacy w historii. Kilka lat później jako najmłodsza ekipa na świecie – dodatkowo w rekordowym czasie - przepłynęli legendarne Przejście Północno-Zachodnie z Atlantyku na Pacyfik. To jak żeglarski Everest i K2 w jednym. Mało kto decyduje się na to przed czterdziestką, oni zrobili to, będąc o połowę młodsi. Zapraszamy w sobotę, 11 stycznia, o godz. 17.00

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkaniu towarzyszyć będzie promocja książki Marcina Jamkowskiego i Jacka Wacławskiego „Stary”, młodzi i morze.

Książka jest pochwałą odwagi i szaleństwa jednocześnie. Jest o potędze przyjaźni, pasji i upartego dążenia do celu. Przede wszystkim jednak to pean na cześć marzeń, bo (jak piszą autorzy i zarazem uczestnicy wydarzeń) „wszystko zaczęło się od marzeń. Od postanowienia nastolatków, że w trakcie studiów wybudują jacht, a po otrzymaniu dyplomu popłyną w wielką podróż dookoła świata”. Do książki dołączony jest film w reżyserii Konstantego Kulika pt. W poszukiwaniu legendy (nagrody za najlepszy film i najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Sportowych w Palermo).

 

 

Zapraszamy! Sobota, 11 stycznia 2014 roku, godz. 17, Dworek Białoprądnicki, Kraków, ul. Papiernicza 2. Wstęp wolny.


W 2013 roku gośćmi Kolosowych Spotkań w Dworku byli: Piotr Strzeżysz (18/05), Ryszard Pawłowski (25/05), Andrzej Muszyński (8/06), Magda Skopek (22/6), Anna Baran (5/10), Krzysztof Wielicki (23/11)

 

 

 

 

Jacek Wacławski, rocznik 1981, kapitan „Starego” podczas rejsu w latach 2002–2003 (Kolos 2003) i współprowadzący w trakcie wyprawy przez Northwest Passage (Kolos 2007).  jako najmłodszy na świecie kapitan poprowadził roczną wyprawę żeglarską wokół przylądka Horn i do brzegów Antarktydy, w 2006 roku współprowadził wyprawę przez najtrudniejszą trasę żeglarską na świecie — Przejście Północno-Zachodnie, drogę z Grenlandii do Alaski. Z zawodu lekarz, pracuje w Klinice Kardiologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.