Kolosowe Spotkania w Dworku. 11 października: rowerem przez Australię

Ilość wyświetleń: 6604 - Dodano: wtorek, 16 września 2014 13:21

Kolosowe Spotkania w Dworku. 11 października: rowerem przez Australię

Po wakacjach wracamy do Dworku Białoprądnickiego. Jak zwykle w soboty i jak zwykle o 17.00 spotkania z bohaterami Kolosów w Krakowie. Najbliższe, 11 października, z Robertem i Joachimem Czerniakami. Będzie o przemierzaniu bezdroży, o przyjaźni, jaka zrodziła się w podróży, i o tym jak syn z pomocą ojca pozostawił raka w tyle. Zapraszamy!


W podróży, którą nazwali „10 000 kilometrów w pogoni za zdrowiem”, chodziło o coś więcej niż tylko o przemierzeniu kontynentu z północy na południe. Dla Joachima Czerniaka, wtedy 22-letniego, rowerowy trawers Australii miał być przede wszystkim rehabilitacją ruchową po przebytej chorobie nowotworowej i całkowitym paraliżu nóg.


Joachimowi towarzyszył jego ojciec, Robert, oraz dwoje wolontariuszy – Ewelina i Bartek. Z Darwin, na północy Australii, wyruszyli 4 października 2012 roku, by po 155 dniach, poruszając się wzdłuż wschodniego wybrzeża kontynentu, dotrzeć do miejscowości Wudinna.


- Goniąc pożary, uciekaliśmy przed powodziami, spędziliśmy święta w tropikach i poznaliśmy mnóstwo „patentów” na Australię, o których nie można przeczytać w żadnym przewodniku – opowiada Robert Czerniak, a my w jego imieniu zapraszamy:Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Kraków, ul. Papiernicza 2
sobota, 11 pażdziernika, godz. 17.00
Wstęp wolny(Przy okazji: od kilku miesięcy Robert wraz z Joachimem regularnie zapraszają do swojego domu w Mosinie pod Poznaniem tzw. ciekawych ludzi i nagrywają z nimi rozmowy o ich pasjach – rzecz jasna, głównie związanych z podróżowaniem. Efekty można oglądać na kanale You Tube DzikusTV).Terminy kolejnych Kolosowych Spotkań w Dworku:


15 listopada 2014
13 grudnia 2014


Będziemy jeszcze o nich przypominać na Facebooku.


Do zobaczenia!


ins d