Jedno życie, wiele pasji: podróże, morze i góry | Spotkanie z Moniką Witkowską w Krakowie | sobota, 12 stycznia 2019 roku, godz. 17.00

Ilość wyświetleń: 2327 - Dodano: środa, 19 grudnia 2018 00:42

Fot. Monika Witkowska

Nowy rok zaczniemy od klasyki na najwyższym poziomie. Pierwszym gościem Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim w roku 2019 będzie Monika Witkowska – dziennikarka i autorka książek, przede wszystkim zaś kobieta podróżująca, która żadnej formy podróżowania się nie boi. W Krakowie opowie o swoich największych pasjach. Jedyna wątpliwość, to czy na pewno wystarczy jej na to półtorej godziny.


Kto bywa na Kolosach, temu Moniki przedstawiać nie trzeba. Jako dziennikarka relacjonowała pierwszą edycję imprezy przed dwudziestu laty, potem wielokrotnie prezentowała ma Kolosach swoje wyprawy, a w marcu 2012 roku otrzymała od Kapituły wyróżnienie w kategorii „Żeglarstwo” za arktyczny rejs na Czukotkę i Wyspę Wrangla (wspólnie z Börje Ivarssonem). Była także członkiem załogi jachtu „Stary” podczas rejsu wokół Hornu, za który jego kapitan, Jacek Wacławski, otrzymał Kolosa 2003.

Oprócz żeglarstwa drugą jej wielką miłością są góry. W swoim dorobku Monika ma wejścia na ośmiotysięczniki - Mount Everest i Manaslu - oraz zdobycie najwyższych szczytów wszystkich kontynentów, czyli Koronę Ziemi.

Ponadto uwielbia podróżować autostopem, najchętniej w pojedynkę.

Podczas spotkania w Dworku opowie, co jest dla niej ważniejsze - wspinaczka na ośmiotysięczniki czy kolejne tysiące mil przeżeglowane po morzach i oceanach? Dlaczego tak lubi samotne podróże autostopem i które regiony świata są jej najbliższe? Jak podróże, rejsy, góry i inne pasje pogodzić ze sprawami rodzinnymi i pracą zawodową? A także: na ile wiek jest ograniczeniem w wyprawowych planach?

Przed i po spotkaniu będzie można kupić książki Moniki, w tym najnowszą: Góry z duszą - szczyty marzeń. Część III.

Zapraszamy!

Monika Witkowska | Jedno życie, wiele pasji: podróże, morze i góry
Kraków
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
sobota, 12 stycznia 2019 r., godz. 17.00
Wstęp wolny

 

Witkowska

ins d