Himalajski motocykl, czyli wiosna w Krakowie

Ilość wyświetleń: 5489 - Dodano: wtorek, 17 maja 2016 14:24

Himalajski motocykl, czyli wiosna w Krakowie

Witold Palak i Dorota Wójcikowska, wyróżnieni na ostatnich Kolosach za motocyklową wyprawę przez Indie, będą gośćmi najbliższych Kolosowych Spotkań w Dworku Białoprądnickim w Krakowie. Zapraszamy w sobotę 21 maja o 17.00.


To para, której nie lubić po prostu się nie da. W ubiegłym roku na motocyklu royal enfield przemierzyli całe północne Indie, docierając z Ladakhu aż do granicy z Birmą. Za swoją wyprawę otrzymali wyróżnienie w kategorii „Podróże”. W przypadku Witolda Palaka to już druga taka nagroda – dwa lata temu, za również motocyklową przeprawę przez Himalaje, którą odbył z 17-letnim wówczas synem, Adrianem, również otrzymał od Kapituły Kolosów wyróżnienie.

Witold Palak i Dorota Wójcikowska | Wigilia wśród łowców głów
Kraków
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
sobota, 21 maja 2016 r., godz. 17.00
Wstęp wolny

Pełna zaskoczeń, półroczna podróż przez północne Indie na motocyklu royal enfield - od Ladakhu aż po granicę z Birmą. Witold Palak i Dorota Wójcikowska, kontynuując eksplorację subkontynentu, tym razem zapuścili się m.in. do tzw. Seven Sister States, regionu na północno-wschodnich rubieżach kraju, który dopiero od niedawna otwarty jest dla turystów. Przemierzali tam bezdroża Majuli, znajdującej się pośrodku Brahmaputry największej zamieszkanej na stałe rzecznej wyspy na świecie (o powierzchni stanowiącej niemal 10-krotność Manhattanu), a na Boże Narodzenie dotarli do wioski niegdysiejszych łowców głów, Konyaków. Choć dziś są to chrześcijanie, praktykujący znacznie mniej spektakularny baptyzm, niektórzy z nich od święta wciąż zakładają stroje z epoki. Jakby tego było mało, zamiast karpia na wigilijny stół wjechało opium, a żar do fajki wodnej podawał Dorocie osobiście sam Ankh, król wioski.

dworek palak