Gdynia wspiera. Młodych i wiecznie młodych

Ilość wyświetleń: 5845 - Dodano: czwartek, 24 listopada 2016 17:00

Laureaci i wyróżnieni na Kolosach (za rok) 2015, Gdynia, 13 marca 2016 r. | fot. Adrian Larisz

15 tys. zł jako jednorazowy dodatek do emerytury? Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek uznał, że NAGRODA IM. ANDRZEJA ZAWADY to za mało i podczas najbliższych Kolosów o wsparcie dla realizacji podróżniczych marzeń będą mogli ubiegać się nie tylko najmłodsi, ale i najstarsi globtroterzy. Zgłoszenia do NAGRODY WIECZNIE MŁODZI oraz do NAGRODY ZAWADY - do 15 stycznia *


Olek Doba, Henryk Widera, Michał Jósewicz – kto bywa w Gdyni na Ogólnopolskich Spotkaniach Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, wie, że nigdy nie brakowało tu osób, które z zaglądania im w metrykę robią sobie mniej niż niewiele. Zamiast spokojnej i przewidywalnej emerytury w kapciach przed telewizorem – nowe wyzwania, przygoda i to niezwykłe uczucie, gdy, budząc się rano, nie ma się pojęcia, gdzie wypadnie nocleg.

Wzorem istniejącej od piętnastu lat NAGRODY IM. ANDRZEJA ZAWADY – przyznawanej na realizację najciekawszego w danym roku projektu podróżniczego zgłoszonego przez osoby, które nie przekroczyły 35 roku życia – prezydent Gdyni wesprze również podróżników-seniorów. Od teraz o nową nagrodę, WIECZNIE MŁODZI, i 15 tys. zł na realizację wyprawy mogą się ubiegać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat i przedstawią ambitny pomysł na „podróż trzeciego wieku”.

Oceniając zgłoszenia do obu nagród, Kapituła Kolosów weźmie pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektów, na realizację których ma zostać przeznaczona nagroda, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy pretendentów. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu (w przypadku kandydatów do NiAZ – o największym dokonaniu ostatnich dwóch lat).

Zgłoszenia – zarówno do NAGRODY IM. ANDRZEJA ZAWADY jak i do NAGRODY WIECZNIE MŁODZI - należy przesłać do 15 stycznia 2017 r.* pocztą na adres Urzędu Miasta Gdyni, ul. 10-go Lutego 24, 81-364 Gdynia. Szczegóły na www.gdyniaturystyczna.pl i www.gdynia.pl.

A Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy (za rok) 2016 już 10–12 marca 2017 r., jak zwykle w hali Gdynia Arena oraz w Pomorskim Parku Naukowo–Technologicznym Gdynia.

 

* Termin przyjmowania zgłoszeń został wydłużony do 23 stycznia 2017 r.