FotoGlob

Ilość wyświetleń: 7009 - Dodano: wtorek, 03 listopada 2020 22:57

jurorzySylwia Bukowicka i Maurycy Śmiechrzalski;   fot. Anna Janowska

 

Celem Konkursu jest propagowanie niekomercyjnej działalności podróżniczej i amatorskiej twórczości fotograficznej oraz udostępnienie wybranych prac szerokiej publiczności podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim może wziąć każda pełnoletnia osoba, nie tylko prelegenci Ogólnopolskich Spotkań Podróżników Żeglarzy i Alpinistów. Pierwsza edycja wystawy odbyła się w Gdyni podczas IV Ogólnopolskich Spotkań Podróżników w 2004 roku.

 

 

JURY KONKURSU FOTOGLOB

Sylwia Bukowicka

Himalaistka, podróżniczka i fotografka, w roku 2002 została pierwszą laureatka Nagrody im. Andrzeja Zawady, wyróżniona na Kolosach dwa lata później za zdobycie, w odstępie zaledwie kilku tygodni, dwóch ośmiotysięczników – Gaszerbruma II (8035 m) i Czo Oju (8201 m). Specjalizuje się w reportażu, dokumencie i portretach. Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików.

Jan Siemiński

Od ponad ćwierć wieku zajmuje się fotografią krajobrazową. W swoim dorobku ma kilkanaście wystaw m.in. podczas Kolosów 2015, liczne publikacje w prasie polskiej i zagranicznej oraz szereg wygranych konkursów fotograficznych. Ma własny, charakterystyczny styl, a w swojej twórczości jest – jak sam mówi – konserwatystą. Mieszka w Gdańsku.

Maurycy Śmierzchalski

Artysta, fotograf, designer i realizator filmowy. Jest współautorem dokumentu o Günterze Grassie oraz kilku albumów fotograficznych, m.in. Gdynia pod żaglami oraz Uśmiechnij się, jesteś w Gdyni. Wykładowca fotografii oraz organizator warsztatów fotograficznych. Jego prace były prezentowane na wielu wystawach, m.in. w Polsce, w Wielkiej Brytanii oraz w Niemczech.

 

FotoGlob 2024