Dwa szlaki, dwa światy | Krzysztof Story w Krakowie | 14 grudnia

Ilość wyświetleń: 1458 - Dodano: piątek, 29 listopada 2019 22:43

Dwa szlaki, dwa światy | Krzysztof Story w Krakowie | 14 grudnia

Dwieście kilometrów w słońcu Korsyki i prawie czterysta w deszczu w drodze na Cape Wrath, północny kraniec Wielkiej Brytanii (i to dwukrotnie). Krzysztof Story, laureat Nagrody Dziennikarzy na Kolosach 2018, który zdobył publiczność oryginalnym pomysłem i bezpretensjonalnymi opowieściami z Polski, tym razem opowie o swojej samotnej, pieszej podróży przez dwa szlaki uchodzące za jedne z najtrudniejszych w Europie. Jak zawsze podczas Kolosowych Spotkań w Dworku Biaoprądnickim – wstęp wolny. Zapraszamy!


GR-20 na Korsyce i Cape Wrath Trail w północnej Szkocji należą do najtrudniejszych szlaków górskich w Europie. Różni je wszystko. – Wędrowałem przez skaliste granie i wrzosowiska. W upale i nieustannym deszczu – opowiada Krzysztof.

Do Szkocji wrócił jeszcze raz – zimą. W jego opowieści będą więc wszystkie pory roku, tysiąc kilometrów i dwa miesiące górskiej wędrówki. Po prostu bajka – o dwóch zupełnie różnych światach.

Krzysztof Story, z zawodu dziennikarz, z pasji podróżnik. Współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”, spotkać można go w magazynach podróżniczych i górskich. W podróży szuka piękna natury i unikatowych historii, za największą wartość uważa ciekawość świata. Wspina się, żegluje i ciągle próbuje nowych rzeczy. Podczas Kolosów 2018 otrzymał Nagrodę Dziennikarzy. Zdjęcia i teksty publikuje na www.storyofalife.pl.

 

Kolosowe Spotkania w Dworku
Krzysztof Story | Dwa szlaki, dwa światy
Kraków
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Papiernicza 2
sobota, 14 grudnia 2019 r., godz. 17.00
Wstęp wolny

DSC02338 2

foto

 (fot. storyofalife.pl)

ins d