Camino Kamińskiego

Ilość wyświetleń: 6085 - Dodano: poniedziałek, 18 maja 2015 15:43

Camino Kamińskiego

Zasłynął zdobyciem dwóch biegunów w ciągu jednego roku. Dziesięć lat temu otrzymał (wspólnie z Wojciechem Moskalem) Super Kolosa. Dzisiaj – idzie. Dopiero co przekroczył granicę Belgii i Francji. Marek Kamiński, pielgrzym, w drodze do Santiago. Na trzeci biegun

        

Swoją podróż polarnik rozpoczął 16 marca 2015 roku (dzień po ostatnich Kolosach), wyruszając z Kaliningradu. Na dotarcie do Composteli szlakiem św. Jakuba dał sobie około stu dni. Po drodze spotyka się z ludźmi, rozmawia z nimi o duchowości i jej kryzysie w dzisiejszej Europie oraz stara się inspirować do zdobywania „własnych biegunów”.

        

Na stronie 3biegun.kaminski.pl można śledzić jego postępy, sprawdzić kalendarz spotkań i przeczytać więcej o idei wyprawy.

          

Można też wspomóc realizowaną w trakcie niej zbiórkę pieniędzy na organizację Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów dla 45 dzieci z całej Polski, kupując od Marka Kamińskiego kroki, które stawia na trasie swojej wędrówki (więcej na ten temat: http://3biegun.kaminski.pl/zbiorka-funduszy/).

             

Podsumowaniem pieszej pielgrzymki gdańskiego podróżnika będzie film dokumentalny, którego scenarzystą i reżyserem jest mieszkający we Francji filmowiec Jan Czarlewski.

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Marek Kamiński na szlaku św. Jakuba
  fot. 3biegun.kaminski.pl