Broad Peak wzięty. Trwa zejście

Ilość wyświetleń: 5888 - Dodano: środa, 06 marca 2013 10:15

Broad Peak wzięty. Trwa zejście

Już tylko dwa ośmiotysięczniki pozostały niezdobyte zimą. Wczoraj, późnym popołudniem, na szczycie Broad Peak (8047 m) stanęli Maciej Berbeka, Adam Bielecki, Tomasz Kowalski i Artur Małek. Trwa zejście. Czekamy na dobre wiadomości

Dzisiejszą noc Adam Bielecki i Artur Małek spędzili w obozie IV (7400 m), zaś Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski najprawdopodobniej biwakowali na przełęczy na wysokości 7900 m. Ostatni oficjalny komunikat pochodzi z godziny 2.00 czasu lokalnego (+4h czasu polskiego). W kierunku schodzących wyszli z bazy Shaheen Baig i Amin Ullah, którzy mają im pomóc w bezpiecznym dotarciu na dół.

          

Czekamy na dobre wiadomości.

            

Zimowa wyprawa na Broad Peak odbywa się w ramach projektu Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015. Jej kierownikiem jest Krzysztof Wielicki.

            

Wielicki to członek Kapituły Kolosów. O ubiegłorocznych dokonaniach Bieleckiego (pierwsze zimowe wejście na Gaszerbrum I, z Januszem Gołąbem, oraz zdobycie K2) będzie można posłuchać w Gdyni w sobotę wieczór (G1, K2), z kolei Tomek Kowalski, dla którego ekspedycja na Broad Peak jest pierwszą w życiu wyprawą na ośmiotysięcznik, to laureat Nagrody im. Andrzeja Zawady sprzed dwóch lat.

         

| źródło: polskihimalaizmzimowy.pl