Aleksander Doba patronem Nagrody Wiecznie Młodzi

Ilość wyświetleń: 1300 - Dodano: czwartek, 29 kwietnia 2021 11:15

Aleksander Doba patronem Nagrody Wiecznie Młodzi

W porozumieniu z Gabi Dobą, żoną zmarłego w lutym Aleksandra Doby, postanowiliśmy uhonorować Olka, nadając jego imię nagrodzie dla podróżników, którzy podobnie jak on do końca swojego barwnego i pełnego przygód życia, nie oglądają się na metrykę, tylko bez względu na wiek chcą spełniać swoje marzenia


AKTUALIZACJA z dnia 31 maja 2021 r.

Miasto Gdynia  przyjmuje zgłoszenia do nagród finasowych, czyli Nagrody WM im. Aleksandra Doby i Nagrody im. Andrzeja Zawady, do 15 lipca 2021 r. Pozostałe terminy nie ulegają zmianie.


Nagroda Wiecznie Młodzi – od teraz Nagroda Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby – przyznawana jest na Kolosach od roku 2017 na realizację najciekawszego zgłoszonego projektu wyprawy spośród propozycji nadesłanych przez kandydatów, którzy ukończyli 65 lat. Oprócz honorowej statuetki zwycięzca otrzymuje od prezydenta Gdyni 15 tys. złotych z przeznaczeniem na planowaną podróż.

Dotychczasowi laureaci nagrody to: Ryszard Jan Pawłowski (2017), Lech Flaczyński (2018), Ryszard Teisseyre (2019) i Anita Pogorzelska (2020). Zgłoszenia do tegorocznej edycji, która rozstrzygnięta zostanie podczas Kolosów (za rok) 2020 w październiku, można przesyłać do 31 maja 15 lipca 2021 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie fundatora nagrody, Miasta Gdynia.

Więcej o patronie nagrody, zmarłym w lutym tego roku Olku Dobie: Aleksander Doba (1946-2021).

Z uwagi na przesunięcie podróżniczych spotkań na październik przedłużono również terminy zgłoszeń do: Kolosów, Nagrody im. Macieja Kuczyńskiego, Nagrody im. Andrzeja Zawady oraz konkursu FotoGlob do 31 maja. Szczegółowe informacje oraz zasady udziału można znaleźć na stronie kolosy.pl.

ins d