win 2020

Zaczynamy odliczanie. Na pierwszy ogień Nagroda im. Zawady i Nagroda Wiecznie Młodzi

Ilość wyświetleń: 927 - Dodano: wtorek, 18 grudnia 2018 22:46

Anna Milewska i prezydent Wojciech Szczurek wręczają statuetkę Nagrody im. Andrzeja Zawady Tomaszowi Owsianemu | Gdynia, marzec 2018 | fot. M. Śmierzchalski

Co tam święta – Kolosy idą! Do finału jubileuszowej, 20. edycji najważniejszych polskich nagród podróżniczych zostały niespełna trzy miesiące. Stopniowo będziemy ujawniać coraz więcej, a już dzisiaj zachęcamy – zgłaszajcie się! Młodzi – do Nagrody im. Andrzeja Zawady, a wiecznie młodzi – do nagrody Wiecznie Młodzi. Nie krępujcie się, prezydent płaci. Po 15 tysięcy zł. Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 stycznia.


W marcu 2019 roku Nagroda im. Andrzeja Zawady zostanie przyznana już po raz osiemnasty, Nagroda Wiecznie młodzi zaś po raz trzeci.

Kto może się zgłaszać?

Do Nagrody im. Andrzeja Zawady – każdy, kto ma dobry plan na niebanalną wyprawę i szuka sposobu, jak ją sfinansować. Dorobek podróżniczy, choćby skromny, nie będzie przeszkodą, warunkiem koniecznym jest natomiast odpowiedni wiek. O 15 tys. zł na realizację zgłoszonej wyprawy, które czeka na zwycięzcę, mogą się ubiegać wyłącznie osoby, które nie skończyły jeszcze 35 lat (w przypadku zgłoszeń grupowych – ważne by poniżej tej granicy była średnia wieku uczestników planowanej wyprawy).

Do Nagrody Wiecznie Młodzi – tu zasady są dokładnie analogiczne jak w przypadku NiAZ z tą różnicą, że o ile tam granica wieku jest górna, w przypadku Nagrody Wiecznie Młodzi określona została tylko granica dolna. Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65. rok życia. Górnego limitu nie ma.

Co po zgłoszeniu?

O tym, kto otrzyma nagrody, zdecyduje Kapituła Kolosów. Analizując kandydatury, jej członkowie będą brali pod uwagę zarówno oryginalność i jakość zgłaszanych projektów jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu zrealizowanym w ciągu ostatnich dwóch lat.

Co po wygranej?

Najpierw sława i pieniądze, a potem w podróż. 

Zwycięzcy obu konkursów otrzymają statuetki przyznane przez prestiżowe grono podróżniczych autorytetów zasiadających w Kapitule Kolosów oraz czek na 15 tys. zł z przeznaczeniem na realizację zaplanowanej i zaprezentowanej wyprawy. Fundatorem zarówno Nagrody im. Andrzeja Zawady i Nagrody Wiecznie Młodzi jest prezydent Gdyni.

Macie jeszcze jakieś wątpliwości?

 

Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy NAGRODY im. ANDRZEJA ZAWADY >>>>>>>>>>>>

Szczegółowy regulamin i formularz zgłoszeniowy NAGRODY WIECZNIE MŁODZI >>>>>>>>>>>>

 

Zgłoszenia do obu nagród można przesyłać od 1 do 31 stycznia 2019 roku pocztą na adres:

Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

Sponsorem i organizatorem Nagrody im. Andrzeja Zawady i Nagrody Wiecznie Młodzi jest Miasto Gdynia. Nagrody przyznaje prezydent Gdyni wspólnie z Kapitułą Kolosów. Ich wręczenie nastąpi podczas finału Kolosów, których najbliższa edycja odbędzie się 8-10 marca 2019 roku w Gdyni.