Trzy Ameryki Gorazdowskiego – relacje w Trójce

Ilość wyświetleń: 5440 - Dodano: poniedziałek, 31 marca 2014 13:51

Trzy Ameryki Gorazdowskiego – relacje w Trójce

Laureat Nagrody Specjalnej Kolosów 2009 (wspólnie z Michałem Gąsiorowskim) za znakomitą reporterską pracę w trakcie motocyklowej wyprawy dookoła świata, dziennikarz radiowej Trójki, Tomasz Gorazdowski, wyruszył właśnie w kolejną podróż. Tym razem zamierza przejechać samochodem z Prudhoe Bay na Alasce do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Relacje z trasy od poniedziałku do czwartku w „Zapraszamy do Trójki” po godz. 17.

        

Tak pisze o swoim przedsięwzięciu, które będzie realizował w towarzystwie operatora, Olgierda Michalaka:

            

- Samochodowa podróż szlakiem miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Od Ameryki Północnej, przez Środkową, po krańce Południowej. Do miejsc i przez miejsca zagrożone zniknięciem z powierzchni Ziemi, zagrożone przez rozwój cywilizacyjny. To będzie podróż przez miejsca, które stanowią o wyjątkowym pięknie kontynentu amerykańskiego: lodowe drogi Alaski, piękne lasy Kanady, południowo-zachodnie stany USA, Meksyk, dziewiczą Ameryką Środkową, odkrywaną od początku Kolumbię, boliwijskie Altiplano, wodospady Amazonii, zabytki Peru, po bezkresne Chile i Argentynę. Oczywiście nie tylko na zabytkach będę się skupiać. Na zwyczajnych, niezwyczajnych miejscach. Na zwyczajnych, niezwyczajnych ludziach. Nadzwyczajnej kuchni, nadzwyczajnej muzyce, zwyczajach. Zajrzę wszędzie tam, gdzie może być coś ciekawego. Opowiem o tym, co nade mną, co pode mną i co dookoła mnie, bo świat jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba ją tylko wyciągnąć. I do tego będę Państwa zachęcać. I może przy okazji wspólnie uda nam się pomóc innym.

               

Pomóc, bo podczas swojej podróży Tomasz Gorazdowski będzie prowadził zbiórkę pieniędzy na szkolenie psów przewodników dla niewidomych.

            

Więcej na: trzyameryki.polskieradio.pl