"Rok 838, w którym Mistekowie odkryli kod genetyczny". Nowa książka Macieja Kuczyńskiego

Ilość wyświetleń: 3214 - Dodano: czwartek, 01 grudnia 2016 09:57

Maciej Kuczyński, "Rok 838, w którym Mistekowie odkryli kod genetyczny", Katowice 2016

Wybitny speleolog, członek Kapituły Kolosów i znakomity autor wyruszył w kolejną podróż. Tym razem eksploruje przestrzeń transcendentalną. Są zagadki, szamańskie wizje i odkrywanie zaskakujących powiązań między odalonymi od siebie o tysiące lat i kilometrów cywilizacjami śródziemnomorskimi i prekolumbijskimi. Kto powiedział, że DNA odkryto dopiero w XIX wieku?


Maciej Kuczyński zgromadził w książce "Rok 838, w którym Mistekowie odkryli kod genetyczny" zebrane w ciągu trzydziestoletnich badań dowody na to, że starożytne zapisy piktograficzne, zarówno śródziemnomorskie jak i meksykańskie, wsparte źródłami słownymi, przedstawiają submikroskopowe struktury biologiczne, takie jak komórki z jądrami, chromosomy czy pasma DNA z zakodowaną informacją genetyczną.

Podróżując po wielu krajach, poszukuje źródła tej zaskakująca wiedzy, wyprzedzającej o setki lat powstanie nauki i mikroskopu. Uznawszy, że mogą to być szamańskie "zmienione stany świadomości", otwierające wgląd w ukryte struktury ciała, podejmuje osobiste doświadczenia pod kierunkiem latynoamerykańskich szamanów, Ludzi Wiedzy, a także wybitnych zachodnich antropologów. Wkrótce jest w stanie porównać własne wizje z indiańską spuścizną rysunkową i słowną, jak też z rozległą światową literaturą akademicką pisaną przez antropologów, którzy zdecydowali się odbyć "szamańskie podróże". Nie ma wątpliwości: dają one dostęp do tajemnic przyrody i ludzkiego ciała. Dowody wykazują to wyczerpująco z pomocą licznych misteckich rysunków porównywanych z obrazami mikroskopowymi struktur biologicznych. Biologiczną treść piktogramów wspierają azteckie i majowskie teksty, rytualne pieśni i modlitwy.

W drugiej części książki, zatytułowanej "Dysk z Fajstos odczytany", autor opisuje, jak wychodząc od odczytu meksykańskich piktogramów zdołał odczytać również inskrypcję na słynnym i dotychczas tajemniczym dysku znalezionym na Krecie. Okazało się, że oba te obrazkowe dokumenty oddzielone Oceanem Atlantyckim i przepaścią trzech tysięcy lat niosą podobny przekaz współczesnemu światu. Meksykańska i śródziemnomorska sztuka przedstawiają struktury i procesy biologiczne znane mędrcom starożytności.

Otworzyło to autorowi drogę do objaśnienia zagadki biblijnej Arki Przymierza. Tym "urządzeniem" jest podwójna helisa DNA w żywych komórkach, która stymulowana wibracjami bębna lub halucynogennymi wywarami roślinnymi umożliwia kontakt z wymiarem transcendentalnym - czymkolwiek by on nie był.

Książka ma formę reportażu z podróży badawczej poprzez Meksyk, jego góry i świątynie, muzea i biblioteki.

Więcej o książce: http://www.kos.com.pl/pl/p/Rok-838-w-ktorym-Mistekowie-odkryli-kod-genetyczny/417