Przewodnik po Kolosach (za rok) 2017 - DLA PUBLICZNOŚCI

Ilość wyświetleń: 26507 - Dodano: sobota, 03 marca 2018 18:07

Przewodnik po Kolosach (za rok) 2017 - DLA PUBLICZNOŚCI

Większość z Was będzie na Kolosach zapewne nie po raz pierwszy, więc informacje, które tutaj zebraliśmy, Was nie zaskoczą. Nie zaszkodzi jednak sobie je przypomnieć. Z kolei tym, dla których jubileuszowe, 20. OSPŻiA, będą kolosowym debiutem, przydadzą się na pewno. Znajdźcie chwilę i przeczytajcie uważnie. A jeśli o czymś zapomnieliśmy, postaramy się uzupełnić.


Zaczynamy w piątek, 9 marca o 11.00, kończymy w niedzielę 11 marca ok. 19.00 (ostatnia prelekcja zacznie się o 18.00). Hala Gdynia Arena będzie otwierana każdego dnia 30 minut przed pierwszą prelekcją (w piątek od 10.30, w sobotę i niedzielę od 9.30).

 

1. WSTĘP/BILETY/WEJŚCIÓWKI/REZERWACJE/ETC.

To pytanie wraca zawsze, więc my zawsze podkreślamy: WSTĘP na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach 20. OSPŻiA – Kolosów (za rok) 2017 jest WOLNY/BEZPŁATNY.

Nie ma wejściówek, nie ma rezerwacji miejsc, nie ma karnetów (nie ma też specjalnych preferencji dotyczących pierwszeństwa wejścia do hali). Pokazy – na Dużej Sali i w Sali Seminaryjnej (Gdynia Arena) oraz w ramach Fotoplastykonu (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia) – są otwarte. We wszystkie dni. Od rana do wieczora.

Co do tego, co można/czego nie można wnosić do hali itp. - obowiązują nas regulacje dotyczące imprez masowych. Wszystko jest w regulaminach, wiele więcej nie wymyślimy:

Regulamin imprezy masowej w hali Gdynia Arena > ZOBACZ.
Regulamin imprezy w PPNT Gdynia > ZOBACZ.

 

2. GDZIE SZUKAĆ BIEŻĄCYCH INFORMACJI, AKTUALIZACJI/ZMIAN W PROGRAMIE ETC.?

O wszystkich zmianach będziemy się Was starali informować na naszej stronie, na profilu facebookowym i na utworzonym na Facebooku wydarzeniu. Dołączcie, a będziecie mieli pewność, że nic istotnego Was nie ominie.

 

3. PRZESTRZEŃ

Prezentacje (łącznie około stu) będą się odbywały w trzech miejscach:

- w Dużej Sali w hali Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8); zobaczycie tam wszystkie wyprawy nominowane do Kolosów – nagród za dokonania roku 2017, oraz najciekawsze prelekcje Fotoplastykonu, a także wydarzenia takie jak retrospektywa 20 lat OSPŻiA czy prezentacja tegorocznej laureatki Super Kolosa; pojemność Dużej Sali to 4000 widzów;

- w Sali Seminaryjnej na parterze hali Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8); w niej odbędą się przede wszystkim warsztaty i spotkania z autorami książek; pojemność Sali Seminaryjnej to 120 widzów;

- w Sali Audytoryjnej Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, budynek III, ok. 15 minut pieszo od hali Gdynia Arena, spod której do PPNT będzie też kursował specjalny, bezpłatny autobus - ZOBACZ, JAK TRAFIĆ); tu umiejscowiliśmy program Fotoplastykonu; pojemność Sali Audytoryjnej to 300 widzów.

Jak dojechać komunikacją miejską? Zobaczie na stronach Gdyni: TUTAJ.

 

4. TELEBIM I RELACJA „NA ŻYWO”

Ponieważ w ostatnich latach, zazwyczaj w sobotnie popołudnia, przed halą Gdynia Arena tworzyły się kolejki oczekujących na wejście do środka z reguły pełnej już o tej porze hali, podobnie jak przed rokiem i przed dwoma laty stawiamy przed obiektem telebim, na którym przez cały czas będziemy na bieżąco relacjonować to, co dzieje się w Dużej Sali. Choć kolejki oczywiście to nie zmniejszy i przed wejściem do hali, szczególnie w sobotę, pewnie znów trzeba będzie trochę odstać, mamy nadzieję, że przynajmniej uczyni to oczekiwanie odrobinę mniej uciążliwym.

Przypominamy ponadto, że transmisja „na żywo” z hali Gdynia Arena będzie się odbywała również w trzech salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia – w sali kinowej na parterze oraz w salach D i E na I piętrze (łącznie: 422 miejsca).  Na transmisje zapraszamy w piątek od 11.00 do 22.20, w sobotę od 10.00 do 22.10 i w niedzielę od 10.00 do 15.40 (każdego dnia sale będą otwierane na 30 minut przed początkiem transmisji).

Z sobotnich pokazów będziemy też prowadzili streaming.

 

5. PROGRAM

Jesteśmy pewni, że akurat z tą pozycją zapoznaliście się już dokładnie, niemniej przypominamy:

Duża Sala (Gdynia Arena)

- pełny program z opisami prelekcji: > ZOBACZ

- program z opisami w PDFie: > TUTAJ

- harmonogram bez opisów w PDFie: > TUTAJ

Sala Seminaryjna (Gdynia Arena)

- pełny program z opisami wydarzeń: > ZOBACZ

- program z opisami w PDFie: > TUTAJ

- harmonogram bez opisów w PDFie: > TUTAJ

Fotoplastykon (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia)

- pełny program z opisami prelekcji: > ZOBACZ

- program z opisami w PDFie: > TUTAJ

- harmonogram bez opisów w PDFie: > TUTAJ

Możecie też ściągnąć pełny, kolorowy program wszystkich wydarzeń wraz z ich opisami: > TUTAJ (PDF, 3,13 MB).

 

6. FINAŁ I WRĘCZENIE NAGRÓD

Finał Kolosów, podczas którego poznamy werdykty Kapituły - nazwiska wyróżnionych i nagrodzonych za dokonania 2017 roku oraz laureatów Nagrody im. Andrzeja Zawady i Nagrody Wiecznie Młodzi - rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.00 i potrwa ok. godziny. Uroczystość poprowadzą Sylwia Różycka i Tomek Michniewicz.

Warto pamiętać, że ceremonia nie jest ostatnim punktem programu tegorocznych Kolosów i jest po co zostać też po finale. O 18.00 zapraszamy na prezentację Rafała Froni. Znacie go - to właśnie jego relacjami z bazy pod K2 zaczytywaliśmy się w tegoroczne "długie zimowe wieczory".

 

7. WYSTAWY ORAZ SALON MEDIÓW I SPRZĘTU OUTDOOROWEGO

W hali Gdynia Arena od piątku do niedzieli będzie można oglądać prace prezentowane w ramach wystawy FotoGlob oraz fotograficzną retrospektywę 20 lat OSPŻiA.

Z kolei prezentacjom w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia będzie towarzyszyła (na parterze i I piętrze) wystawa zdjęć zdjęć Macieja Jawornickiego pt. Szkoła na pustyni.

Jak zwykle też przez cały czas trwania Kolosów na imprezie obecni będą wydawcy książek i czasopism podróżniczych oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu outdoorowego (mapa stoisk: TUTAJ).

Stoiska wystawców znajdziecie też w budynku PPNT.

   

8. GŁOSOWANIE I NAGRODY PUBLICZNOŚCI

Wystawę finałowych prac uczestników konkursu FotoGlob obejrzycie na parterze hali Gdynia Arena i tam też - za pomocą kuponów konkursowych - będziecie mogli głosować na swoich faworytów, wybierając w ten sposób zwycięzcę Nagrody Publiczności FotoGloba. Kupony będą dostępne w Punkcie Informacyjnym na parterze hali Gdynia Arena, tuż przy głównym wejściu. Tam też znajdować się będzie urna.

W tym samym miejscu znajdziecie kupony oraz urnę przeznaczone do głosowania na najlepszą – Waszym zdaniem - prezentację 20. OSPŻiA.

Z kolei kupony konkursowe i urnę, do której będzie można je wrzucać, głosując na najlepszą prezentację Fotoplastykonu w PPNT, znajdziecie, a jakże, w Punkcie Informacyjnym Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.

Gorąco zachęcamy Was do udziału w naszych plebiscytach, bowiem uczestnicy głosowania wezmą udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Konkurs zacznie się bezpośrednio po finale Kolosów, w niedzielę, ok. godz. 17.00-17.30 w hali Gdynia Arena. Warunkiem udziału w konkursie i ewentualnego wygrania nagród jest posiadanie - i okazanie - potwierdzenia udziału w głosowaniu; uzyskacie je, odrywając specjalnie oznaczoną część kuponu do głosowania.

W tym roku nie będzie losowania nagród. Będą za to atrakcyjne nagrody w konkursie.

 

9. WARSZTATY DLA DZIECI

Najmłodszych uczestników Kolosów w sposób szczególny zapraszamy na:

- spotkanie przygotowane przez Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni (w piątek, 9 marca od 15.00 do 16.00 w Sali Seminaryjnej);

- warsztaty podróżniczo-teatralne, które odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę – o szczegóły prosimy pytać już na miejscu, na stoisku wydawnictwa EneDueRabe oraz w Punkcie Informacyjnym.

    

DO ZOBACZENIA!

 Kolosy za rok 2017 plakat