winieta 2020 m

Kolosy (za rok) 2019 - PROGRAM | 13-15 marca 2020, Gdynia

Ilość wyświetleń: 8759 - Dodano: czwartek, 05 marca 2020 00:49

fot. Sylwia Bukowicka

Wreszcie możemy go opublikować! Przed Wami pełny program Kolosów (za rok) 2019. Nie zmieniamy tego, co się sprawdziło – będą dwa finały, pierwszy w sobotnie popołudnie, na którym wręczymy Kolosy i wyróżnienia w kategoriach ALPINIZM, EKSPLORACJA JASKIŃ i ŻEGLARSTWO, drugi tradycyjnie, w niedzielę o 16:00, kiedy poznamy laureatów nagród w pozostałych kategoriach.


 

Wiemy, pytacie, czy Kolosy odbędą się w tym roku w zaplanowanym terminie. W mediach pojawiają się informacje o odwoływanych gdzieniegdzie z powodu epidemii koronawirusa imprezach masowych. Nie mamy na to wpływu, więc po prostu robimy swoje. Najlepiej jak umiemy. I dopinamy wszystko na ostatni guzik. Jeśli cokolwiek się zmieni, dowiecie się pierwsi.

Agencja MART
organizator Kolosów

 

PROGRAM "DRUKOWANY" PDF

 

Dwie zmiany w stosunku do tego, co planowaliśmy i wcześniej zapowiadaliśmy:

- z przyczyn losowych (ale niezwiązanych z epidemią koronawirusa) do Gdyni nie przyjedzie zdobywca Korony Himalajów i Karakorum Nirmal „Nims” Purja, który miał być gościem specjalnym Kolosów;

- z uwagi na to, że liczymy się z mniejszą niż zwykle frekwencją, zrezygnowaliśmy z puli płatnych wejściówek; wstęp na wszystkie wydarzenia podczas 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosów (za rok) 2019 będzie bezpłatny.

 

A niezależnie od wszystkiego – Kolosy są gotowe.

 

Gdzie?

Gdynia, hala Gdynia Arena + Centrum Konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia.

Kiedy?

Otwarcie w piątek 13 marca 2020 roku o 11.00, ostatnia prelekcja w niedzielę 15 marca do 18.05.

Transmisja online?

Będzie - z sobotnich pokazów na dużej sali w Arenie. Link podamy tuż przed relacją, znajdziecie go na naszej stronie i na Facebooku.

 

Co w programie?

 

Duża Sala (Gdynia Arena)

- pełny program z opisami prelekcji: ZOBACZ

 

Sala Seminaryjna (Gdynia Arena)

- pełny program z opisami wydarzeń: ZOBACZ

 

Fotoplastykon (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia)

- pełny program z opisami prelekcji: ZOBACZ

 

Jak dojść/dojechać z hali Gdynia Arena do PPNT?

Zobacz: TUTAJ (wystarczy 12 min spacerem)

 

Ponadto:

  • hali Gdynia Arena od piątku do niedzieli będzie można oglądać prace prezentowane w ramach wystawy FotoGlob, a także wystawę fotograficzną Dzieci | Children. Jej autorem jest 66-letni Wojciech Prażuch, który dziecięce marzenia o poznawaniu świata zaczął realizować po swoich pięćdziesiątych urodzinach. Od tego czasu z aparatem w dłoni odwiedził kilkadziesiąt krajów na pięciu kontynentach. Podróżując i fotografując, czerpie inspirację z maksymy Antoine’a de Saint-Exupéry’ego: „Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi. Choć niewielu z nich o tym pamięta” (tłum. J. Szwykowski).
  • w hali obecni będą też wydawcy książek i czasopism podróżniczych oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu outdoorowego (mapa stoisk w hali Gdynia Arena: TUTAJ).
  • pokazy odbywające się w Dużej Sali hali Gdynia Arena będą bezpośrednio transmitowane w salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, budynek III). Na transmisje zapraszamy w piątek od 18.00 do 21.55, w sobotę od 10.00 do 21.50 i w niedzielę od 10.05 do 15.40.

 

Dziennikarzy, którzy chcą relacjonować 22. OSPŻiA - Kolosy (za rok) 2019 prosimy o wypełnienie i przesłanie formularza akredytacji. Dziękujemy! Formularz będzie dostępny TUTAJ.

Do zobaczenia!

Organizatorami 22. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są Miasto GDYNIA i agencja MART. Sponsorem strategicznym jest Miasto GDYNIA, a sponsorem głównym PORSCHE.