Kolosy (za rok) 2015 – jak się odnaleźć

Ilość wyświetleń: 11600 - Dodano: czwartek, 03 marca 2016 23:39

Gdynia Arena | fot. Adrian Larisz

Nie mamy pojęcia, jak zaczęliście ten tydzień, wiemy za to, jak go skończycie. Nie tylko dla tych, którzy nie mogą się już doczekać, przypominamy najważniejsze kwestie organizacyjne dotyczące tegorocznych Kolosów


Startujemy w piątek, 11 marca o godz. 11.00. Kończymy w niedzielę, 13 marca, kwadrans przed 20.00.

  

1. WSTĘP/BILETY/WEJŚCIÓWKI/REZERWACJE/ETC.

Pytacie o to tak często, że najwyraźniej powinniśmy to przynajmniej raz jeszcze podkreślić: wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach XVIII OSPŻiA – Kolosów (za rok) 2015 JEST WOLNY/BEZPŁATNY. Nie ma wejściówek, nie ma rezerwacji miejsc, nie ma karnetów (nie ma też specjalnych preferencji dotyczących pierwszeństwa wejścia do hali). Pokazy – na Dużej Sali i w Sali Seminaryjnej (Gdynia Arena) oraz w ramach Fotoplastykonu (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny) – są otwarte. We wszystkie dni. Od rana do wieczora.

  

2. PRZESTRZEŃ

Prezentacje (łącznie około stu) będą się odbywały w trzech miejscach:

- w Dużej Sali w hali Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8); zobaczycie tam wszystkie wyprawy nominowane do Kolosów – nagród za dokonania roku 2015, oraz najciekawsze prelekcje Fotoplastykonu; pojemność Dużej Sali to 4000 widzów;

- w Sali Seminaryjnej na parterze hali Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8); w niej odbędą się przede wszystkim warsztaty i spotkania z autorami książek; pojemność Sali Seminaryjnej to 120 widzów;

- w Sali Audytoryjnej Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98, budynek III, ok. 15 minut pieszo od hali Gdynia Arena, spod której do PPNT będzie też kursował specjalny, bezpłatny autobus - ZOBACZ, JAK TRAFIĆ); tu umiejscowiliśmy program Fotoplastykonu; pojemność Sali Audytoryjnej to 300 widzów.

 

3. TELEBIM I RELACJA „NA ŻYWO”

Ponieważ w ostatnich latach, zazwyczaj w sobotnie popołudnia, przed halą Gdynia Arena tworzyły się kolejki oczekujących na wejście do środka z reguły pełnej już o tej porze hali, w tym roku stawiamy przed obiektem telebim, na którym przez cały czas będziemy na bieżąco relacjonować to, co dzieje się w Dużej Sali. Choć kolejki oczywiście to nie zmniejszy i przed wejściem do hali, szczególnie w sobotę, pewnie znów trzeba będzie trochę odstać (albo przyjść odpowiednio wcześnie), mamy jednak nadzieję, że przynajmniej uczyni to oczekiwanie odrobinę mniej uciążliwym.

Przypominamy ponadto, że transmisja „na żywo” z hali Gdynia Arena będzie się odbywała również w trzech salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia – w sali kinowej na parterze oraz w salach D i E na I piętrze (łącznie: 422 miejsca).  Na transmisje zapraszamy w piątek od 17.00 do 22.20, w sobotę od 10.00 do 22.45 i w niedzielę od 10.00 do 15.40 (każdego dnia sale będą otwierane na 30 minut przed początkiem transmisji).

 

4. PROGRAM

Jesteśmy pewni, że akurat z tą pozycją zapoznaliście się już dokładnie, niemniej przypominamy:

Duża Sala (Gdynia Arena) - pełny program z opisami prelekcji: ZOBACZ.

(Program z opisami w PDFie: TUTAJ | Harmonogram bez opisów w PDFie: TUTAJ

Sala Seminaryjna (Gdynia Arena) - pełny program z opisami wydarzeń: ZOBACZ.

(Program z opisami w PDFie: TUTAJ | Harmonogram bez opisów w PDFie: TUTAJ)

Fotoplastykon (Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia) - pełny program z opisami prelekcji: ZOBACZ.

(Program z opisami w PDFie: TUTAJ | Harmonogram bez opisów w PDFie: TUTAJ)

Możecie też ściągnąć pełny, kolorowy program wszystkich wydarzeń wraz z ich opisami: TUTAJ (PDF, 3,2 MB).

 

5. FINAŁ I WRĘCZENIE NAGRÓD

Fot. Adrian Larisz

Finał Kolosów, podczas którego poznamy werdykty Kapituły - nazwiska wyróżnionych i nagrodzonych za dokonania 2015 roku oraz laureata (lub laureatów) Nagrody im. Andrzeja Zawady - rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.00 i potrwa ok. godziny. Uroczystość poprowadzą Kinga Baranowska i Tomek Michniewicz.

Warto pamiętać, że ceremonia nie jest ostatnim punktem programu tegorocznych Kolosów i jest po co zostać też po finale. Od 17.50 zapraszamy na prezentację o najgorętszym temacie tej zimy - Nanga Parbat - a następnie na film dokumentalny o Jerzym Kukuczce.

 

6. WYSTAWY ORAZ SALON MEDIÓW I SPRZĘTU OUTDOOROWEGO

W hali Gdynia Arena od piątku do niedzieli będzie można oglądać prace prezentowane w ramach wystawy FotoGlob oraz ekspozycję zdjęć Tiji Grebieniow i Zbyszka Pawlaka – „Ej, odbudujmy Nepal”.

Z kolei prezentacjom w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia będzie towarzyszyła wystawa zdjęć Jana Siemińskiego „Zakątki Europy w krajobrazie. Minimal”.

Jak zwykle też przez cały czas trwania Kolosów na imprezie obecni będą wydawcy książek i czasopism podróżniczych oraz producenci i dystrybutorzy sprzętu outdoorowego (mapa stoisk: TUTAJ).

Ponadto, w przerwach pomiędzy kolejnymi blokami pokazów na Dużej Sali, będzie można skorzystać na niej ze ścianki wspinaczkowej – rzecz jasna, pod okiem instruktorów.

   

7. GŁOSOWANIE I NAGRODY PUBLICZNOŚCI

Fot. Adrian Larisz

Wystawę finałowych prac uczestników konkursu FotoGlob obejrzycie na parterze hali Gdynia Arena. Na swoich faworytów możecie głosować – wybierając w ten sposób zwycięzcę Nagrody Publiczności FotoGloba – za pomocą kuponów konkursowych. Będą dostępne w Punkcie Informacyjnym na parterze hali Gdynia Arena, tuż przy głównym wejściu. Tam też znajdować się będzie urna.

W tym samym miejscu znajdziecie kupony oraz urnę przeznaczone do głosowania na najlepszą – Waszym zdaniem - prezentację XVIII OSPŻiA.

Gorąco zachęcamy Was do udziału w obu plebiscytach, bowiem na uczestników głosowania czekają całkiem atrakcyjne nagrody. Ich losowanie odbędzie się po finale Kolosów, w niedzielę, ok. godz. 17.30 w hali Gdynia Arena (warunkiem otrzymania nagród jest osobista obecność podczas losowania).

  

8. WARSZTATY DLA DZIECI

Najmłodszych uczestników Kolosów w sposób szczególny zapraszamy na:

- warsztaty dla dzieci i rodziców „Zabawa w podróż” przygotowane przez Centrum Nauki EXPERYMENT (w piątek, 11 marca, w godz. 11.45-13.15 w Sali Seminaryjnej);

- spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książki Zdobyć koronę. Opowieść o Jerzym Kukuczce (ilustracje: Marianna Oklejak): w piątek, 11 marca, w godz. 13.30-14.30 w Sali Seminaryjnej;

- warsztaty podróżniczo-teatralne, które odbędą się w piątek, sobotę i niedzielę – o szczegóły prosimy pytać już na miejscu, na stoisku wydawnictwa EneDueRabe oraz w Punkcie Informacyjnym.

    

DO ZOBACZENIA!

       

Kolosy za rok 2015 PLAKAT