Kolosy 2011: sobota w Gdyni

Ilość wyświetleń: 5333 - Dodano: sobota, 10 marca 2012 22:23

Kolosy 2011: sobota w Gdyni

To był wyjątkowo udany dzień na Kolosach. Mnóstwo ludzi, znakomite prezentacje i cieszące się ogromnym zainteresowaniem spotkania z autorami książek podróżniczych

Żeby dostać się dziś popołudniu do gdyńskiej Hali Sportowo-Widowiskowej, trzeba było czekać w półtoragodzinnej kolejce. Ale chyba nikt z tych, którzy wykazali cierpliwość, nie żałował. Były wyprawy dookoła świata, były znakomite rejsy żeglarskie, był rekord świata w nurkowaniu i były wyprawy w wysokie góry. To wszystko na dużej sali, ale przynajmniej równie ciekawe rzeczy działy się na małej, gdzie m.in. odbyło się spotkanie z Bernadette McDonald, autorką książki o złotej erze polskiego himalaizmu.

    

Fani literatury podróżniczej mieli zresztą znacznie więcej powodów do zadowolenia. Na stoiskach wydawców egzemplarze swojej książki podpisywał Michał Pauli, można też było porozmawiać z Piotrem Chmielińskim, bohaterem "Z nurtem Amazonki" Joe Kane'a, uznawanej za jedną z najlepszych książek podróżniczych w historii.

     

Atmosfera dzisiejszego dnia i ogromna ilość osób, którzy przyjechali do Gdyni, by uczestniczyć w imprezie, wywarły wielkie wrażenie na goszczących na Kolosach Camilli Hansen z National Geographic Society i Rebecce Martin, dyrektor Rady Wyprawowej National Geographic Society. - To zupełnie fantastyczne, że tyle ludzi przyjechało tu tylko po to, żeby oglądać i słuchać relacji z wypraw. Ta energia, która od nich emanuje, jest niesamowita - mówią.

    

Jutro od rana ostatnia część wystąpień prelegentów w ramach fotoplastykonu, a popołudniu ceremonia wręczenia Kolosów, podczas której poznamy werdykt Kapituły i dowiemy się, kto zostanie laureatem nagród za rok 2011.

     

A tymczasem fotorelacja z dzisiaj (zapraszamy też na naszego facebooka; dziś liczba fanów przekroczyła 2000):

{gallery}imprezy/kolosy_za_rok_2011/galeria_sobota_wieczor{/gallery}

[red.]