Kolosy 2011 już wkrótce: Gdynia, 9-11 marca

Ilość wyświetleń: 6328 - Dodano: piątek, 10 lutego 2012 00:00

Kolosy 2011 już wkrótce: Gdynia, 9-11 marca

Niby wszyscy wiedzą, ale na wszelki wypadek przypominamy: najbliższa edycja największej w Polsce dorocznej imprezy środowiska podróżniczego odbędzie się w dniach 9-11 marca w nowoczesnej Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni

Prestiżowe statuetki za podróżnicze dokonania roku 2011 w kategoriach „Podróże”, „Żeglarstwo”, „Alpinizm”, „Eksploracja jaskiń” oraz „Wyczyn roku” zostaną wręczone podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Kapituła Kolosów tradycyjnie przyzna również Super Kolosa.

   

Prezentacjom wypraw oraz pokazom zdjęć i filmów zgłoszonych do Kolosów i Fotoplastykonu towarzyszyć będą salon sprzętu i odzieży outdoorowej oraz Salon Mediów Podróżniczych. Będzie można na nim kupić książki, prasę i przewodniki, porozmawiać z autorami i zdobyć autografy.
   
W tym roku ważne będą też jubileusze, stanowiące okazje do przypomnienia dwóch wybitnych osiągnięć polskich podróżników: Władysława Wagnera, pierwszego Polaka, który opłynął kulę ziemską jachtem żaglowym (w 80. rocznicę rozpoczęcia rejsu) oraz Piotra Chmielińskiego, członka Kapituły Kolosów, ćwierć wieku po zakończeniu wyprawy, podczas której spłynął każdy kilometr Amazonki od źródeł aż do jej ujścia.

   

Szczegółowy program zawierający informacje o wszystkich pokazach zostanie opublikowany na stronie Kolosy.pl mniej więcej w połowie lutego, ale już teraz możemy zdradzić, że w Gdyni nie zabraknie m.in. Piotra Kuryło (ultramaraton dookoła świata), Olka Doby (samotny trawers Atlantyku kajakiem), Krzysztofa Starnawskiego (rekord świata w nurkowaniu na obiegu zamkniętym) czy uczestników sztafety "Afryka Nowaka".

   

Organizatorami 14. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są agencja MART i miasto Gdynia.

   

 [pt]

  

  

Czytaj także: Dlaczego warto wybrać się na Kolosy