Jan Lisewski poszukiwany na Morzu Czerwonym

Ilość wyświetleń: 5679 - Dodano: piątek, 02 marca 2012 21:41

Jan Lisewski poszukiwany na Morzu Czerwonym

Kitesurfer, który w lipcu ubiegłego roku przepłynął Bałtyk na desce, zaginął dziś wieczorem podczas próby trawersu Morza Czerwonego - podała telewizja TVN24. Ok. godz. 20. Polak zdołał wysłać sygnał SOS. Od tamtej pory Lisewskiego szukają ekipy ratunkowe

Jan Lisewski wyruszył w trasę dziś rano z egipskiego kurortu Al-Dżuna (El-Gouna). Do pokonania miał ok. 210 km. Po dziesięciu godzinach zamierzał dotrzeć do Duby w Arabii Saudyjskiej. Nie udało mu się to, stracono też połączenie z nadajnikiem raportującym jego aktualne położenie.

    

Trwa akcja poszukiwawcza. Ok. godz. 17. służby ratunkowe otrzymały pierwszy wysłany przez polskiego kitesurfera sygnał SOS, a niespełna trzy godziny później kolejny. O 20.12 zlokalizowano jego pozycję. To daje nadzieję, że wszystko skończy się pomyślnie. Wierzymy, że z Janem Lisewskim zobaczymy się w Gdyni.

      

AKTUALIZACJA (sobota rano): o 3.00 i 4.35 Jan Lisewski zdołał wysłać kolejne sygnały SOS, niestety nie jest znana jego lokalizacja. O świcie wznowiono poszukiwania Polaka.

          

     

[pt]

| źródło: tvn24.pl, gazeta.pl