winieta 2020 m

Komunikat Kapituły Kolosów ws. Marcina Gienieczki

Ilość wyświetleń: 16037 - Dodano: wtorek, 06 grudnia 2016 10:32

Komunikat Kapituły Kolosów ws. Marcina Gienieczki

Gdynia, 6 grudnia 2016 roku

KOMUNIKAT

Kapituła KOLOSÓW jednomyślnie postanowiła odebrać Marcinowi Gienieczce honorowy tytuł wyróżnionego przyznany mu 13 marca 2016 roku podczas 18. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów za „trawers Ameryki Południowej od Pacyfiku do Atlantyku”.

Decyzja ta jest trudna i podejmujemy ją bez satysfakcji, niemniej w obliczu dowodów, które zostały ujawnione już po ogłoszeniu marcowego werdyktu, jednoznacznie wskazujących na to, że Marcin Gienieczko, zgłaszając swoją wyprawę do Kolosów, świadomie wprowadził Kapitułę w błąd co do istotnych okoliczności jej przebiegu, nie może być inna.

Mamy nadzieję, że ta sprawa nie wpłynie znacząco na opinię o całości polskiego środowiska podróżniczo-eksploracyjnego, które ze względu na skalę osiągnięć oraz przestrzegane w nim standardy etyczne zasługuje na najwyższą ocenę.

Kapituła KOLOSÓW w swoich werdyktach dotyczących przyznania nagród i wyróżnień za dokonania roku zawsze kierowała się założeniem prawdziwości informacji przekazywanych przez kandydatów w zgłoszeniach. Mamy do podróżników zaufanie, bo wierzymy, że poświadczenie i podpisanie własnym imieniem i nazwiskiem nieprawdy nie licuje z wartościami, których wszyscy, zarówno jako przedstawiciele środowiska podróżniczego, jak i po prostu ludzie, staramy się w swoim życiu przestrzegać.

Kapituła Kolosów

 

Zobacz także: Wyjaśnienie ws. werdyktu Kapituły Kolosów z marca 2016 roku 

Zobacz także: List otwarty ws. Marcina Gienieczki zaadresowany przez przedstawicieli środowiska podrózniczego do prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego  

Zobacz także: Marcin Gienieczko w programie Pora Korpola