Hołd dla Artura

Ilość wyświetleń: 7355 - Dodano: czwartek, 07 sierpnia 2014 10:15

Hołd dla Artura

5 września miną trzy lata od śmierci Artura Kozłowskiego, niezwykłego człowieka, znakomitego nurka jaskiniowego, laureata Kolosa 2010. Dzień później w hrabstwie Galway w Irlandii zostanie odsłonięty nagrobek oraz tablica pamiątkowa. W imieniu bliskich Artura zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu

                   

Artur Kozłowski był jednym z najwybitniejszych nurków jaskiniowych początku XXI wieku. Zasłynął niezwykle ambitnymi i odważnymi przejściami podwodnych korytarzy w Irlandii i Irlandii Północnej. Za eksplorację podziemnego przepływu rzeki Coole od ponoru Polltoophill do wywierzyska Polldeelin na Nizinie Gort w hrabstwie Galway otrzymał Kolosa 2010 w kategorii „Eksploracja jaskiń”. W 2008 roku, schodząc sto trzy metry pod powierzchnię wody w Pollatoomary, uczynił z niej najgłębszą znaną jaskinię Wysp Brytyjskich, zaś dwa lata później, eksplorując jaskinie Marble Arch, sprawił, że stały się najdłuższym znanym podziemnym systemem Irlandii Północnej. Zginął 5 września 2011 roku, nurkując w jaskini Pollonora, nieopodal Kiltartan w Irlandii.

                    

Wszystkich, którzy chcieliby uczcić jego pamięć, bliscy Artura zapraszają do udziału w uroczystościach rocznicowych, które odbędą się 6 września 2014 roku:

godz. 10.00 msza święta w kościele w Gort,

godz. 11.30 odsłonięcie nagrobka na cmentarzu w Kiltartan, gdzie Artur jest pochowany,

godz. 12.30 odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy wejściu do jaskini Pollonora.

                

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/240712229469372/