Gdynia wspiera młodych i wiecznie młodych podróżników

Ilość wyświetleń: 3331 - Dodano: czwartek, 30 listopada 2017 23:12

fot. Adrian Larisz

W ubiegłym roku Prezydent Gdyni uznał, że NAGRODA IM. ANDRZEJA ZAWADY to za mało i o wsparcie dla realizacji podróżniczych marzeń będą mogli ubiegać się nie tylko najmłodsi, ale i najstarsi globtroterzy. Zgłoszenia do NAGRODY WIECZNIE MŁODZI oraz do NAGRODY ZAWADY – do 31 stycznia 2018 r.
 

 
Nagroda dla młodych podróżników

Jesteś młody, masz ambitne plany i podróżujesz? Zgłoś się do konkursu o Nagrodę im.Andrzeja Zawady, który odbędzie się podczas 20. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni oraz finału 19. edycji Nagrody KOLOSY. Na zwycięzcę czeka 15 tys. zł wsparcia, ufundowanego przez Prezydenta Gdyni. To pieniądze na realizację wymarzonej wyprawy.

Nagroda im. Andrzeja Zawady przyznawana jest już od szesnastu lat i ułatwia młodym globtroterom realizację ambitnych celów podróżniczo-eksploracyjnych. Oprócz prestiżu – zwycięzcę konkursu wybiera Kapituła Kolosów złożona z podróżniczych autorytetów – Nagroda w postaci statuetki daje też wymierną korzyść finansową. Towarzyszy jej finansowe wsparcie Prezydenta Miasta Gdyni w wysokości 15 tys. zł na zorganizowanie wyprawy.

Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy nie ukończyli 35 lat (dopuszcza się też możliwość zgłoszenie grupowego, jeśli średnia wieku wszystkich osób nie przekracza 35 lat). Decydując o tym, komu przyznać Nagrodę, Kapituła bierze pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu zrealizowanym w ciągu ostatnich dwóch lat.

Regulamin nagrody i formularz zgłoszeniowy >>>

 


 Gdynia docenia podróżniczych nestorów

15 tys. zł jako jednorazowy dodatek do emerytury? Takie cuda tylko w Gdyni. Prezydent uznał, że Nagroda im. Andrzeja Zawady to za mało. Od roku 2017, o Nagrodę Wiecznie Młodzi, na realizację podróżniczych marzeń mogą ubiegać się również najstarsi uczestnicy Kolosów. To wyróżnienie dla tych naprawdę odważnych i wiecznie młodych eksplorerów.

Wzorem towarzyszącej Kolosom od szesnastu lat Nagrody im. Andrzeja Zawady - przyznawanej na realizację najciekawszego w danym roku projektu podróżniczego zgłoszonego przez osoby, które nie przekroczyły trzydziestego piątego roku życia - Prezydent Gdyni wspiera nagrodą w wysokości 15 tys. zł również podróżników - seniorów.

Projekty wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat. Decydując o tym, komu przyznać Nagrodę, Kapituła będzie brała pod uwagę zarówno oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, jak i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Kolosów w Gdyni prelekcji o swoim największym dotychczasowym dokonaniu.

Regulamin nagrody i formularz zgłoszeniowy >>>

 


 Zgłoszenia do obu nagród (grantów) można przesyłać do 31 stycznia 2018 r. pocztą na adres:

Urząd Miasta Gdyni, Referat Promocji i PR, al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, 81-382 Gdynia.

Impreza odbędzie się w dniach 09 - 11 marca 2018 r. w Gdynia Arena oraz Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym Gdynia.