winieta 2020m

Konkurs! Zastanów się i wygrywaj

Ilość wyświetleń: 6453 - Dodano: poniedziałek, 22 października 2012 11:38

Konkurs! Zastanów się i wygrywaj

Z okazji przypadającej w marcu 2013 roku jubileuszowej 15. edycji Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów mamy dla Czytelników Kolosy.pl konkurs. Do wygrania książki Piotra Kuryło „Mój ostatni bieg” oraz atrakcyjne gadżety

 

Przez kolejne dni w komentarzach pod tym tekstem będą się pojawiały pytania konkursowe. Do wygrania każdorazowo jeden z pięciu zestawów konkursowych, na które składają się wydane przez Bezdroża wspomnienia tegorocznego laureata Kolosa w kategorii „Wyczyn roku” oraz bidony, koszulki oraz pendrive’y. By otrzymać taki zestaw, należy:

 

1. zarejestrować się jako użytkownik Kolosy.pl (tylko zarejestrowani użytkownicy mają możliwość przeglądania komentarzy) – by to zrobić, wystarczy przejść TUTAJ,
2. śledzić komentarze pod tym tekstem,
3. udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie, a następnie skomentować tekst, umieszczając odpowiedź w komentarzu,
4. wysłać maila z podaniem swojego loginu na adres ,
5. zrobić to (czyli pkt. 3) najszybciej ze wszystkich.

 

Innymi słowy: nagrody powędrują do tych zarejestrowanych użytkowników Kolosy.pl, którzy jako pierwsi napiszą komentarz z poprawną odpowiedzią i wyślą do nas maila. Każdy może wygrać tylko raz.

 

Zapraszamy! O Konkursie będziemy Wam przypominać także na naszym profilu na Facebooku.

 

Więcej o nagrodzie:Piotr Kuryło, „Mój ostatni bieg”


Jest zbyt skromny, by samemu przebić się do „głównego nurtu”. Choć jak najbardziej ma się czym pochwalić. Piotr Kuryło bowiem – uwaga! – obiegł świat dookoła. Nie inaczej. Pokonanie trasy zajęło mu dokładnie rok.


Wystartował z Augustowa, by przez całą Europę dotrzeć do Portugalii. W Lizbonie wsiadł w samolot i wylądował w Nowym Jorku, a następnie, niczym Forrest Gump, biegnąc, przemierzył wszerz Stany Zjednoczone – od oceanu do oceanu. Z San Francisco, znów samolotem, przemieścił się do Pekinu, skąd dotarł do Władywostoku, gdzie rozpoczął ostatni etap swojego „Biegu Dla Pokoju” – przez Syberię, Kazachstan i europejską część Rosji. Po 365 dniach zamknął wielką pętlę w Augustowie.


Kuryło biegł sam. Ekwipunek ciągnął za sobą na specjalnie skonstruowanym wózku (a właściwie na kilku, bo trudy wyprawy robiły swoje), początkowo miał na nim także kajak, by łatwo pokonywać przeszkody wodne. W marcu br. otrzymał za swoją podróż Kolosa w kategorii "Wyczyn roku". Werdykt Kapituły nikogo nie zaskoczył.


 

 

Lista laureatów konkursu:

1 etap Anna Sulska

2 etap - Anna Kamińska

3 etap - Michał Sumara

4 i 5 etap - Emilia Wylandowska i Andrzej Fabich