winieta 2020m

Pamięci Artura Kozłowskiego

Ilość wyświetleń: 5991 - Dodano: poniedziałek, 23 grudnia 2013 20:21

Pamięci Artura Kozłowskiego

Tragicznie zmarły ponad dwa lata temu laureat Kolosa 2010 zostanie upamiętniony nagrobkiem oraz brązową tablicą, która będzie przytwierdzona u wejścia do jaskini Pollonora, na Nizinie Gort w Irlandii, gdzie Artur nurkował po raz ostatni. Jego rodzina oraz przyjaciele zapraszają do włączenia się w to przedsięwzięcie

        

       

      

Szczegóły: http://memoartur.blogspot.com/

        

Artur Kozłowski był jednym z najwybitniejszych nurków jaskiniowych początku XXI wieku. Zasłynął niezwykle ambitnymi i odważnymi przejściami podwodnych korytarzy w Irlandii i Irlandii Północnej. Za eksplorację podziemnego przepływu rzeki Coole od ponoru Polltoophill do wywierzyska Polldeelin na Nizinie Gort w hrabstwie Galway otrzymał Kolosa 2010 w kategorii „Eksploracja jaskiń”. W 2008 roku, schodząc sto trzy metry pod powierzchnię wody w Pollatoomary, uczynił z niej najgłębszą znaną jaskinię Wysp Brytyjskich, zaś dwa lata później, eksplorując jaskinie Marble Arch, sprawił, że stały się najdłuższym znanym podziemnym systemem Irlandii Północnej.

        

Zginął 5 września 2011 roku, nurkując w jaskini Pollonora, nieopodal Kiltartan w Irlandii.

          

W trzecią rocznicę tamtego tragicznego wydarzenia bliscy Artura chcą w uroczysty sposób uczcić jego pamięć, stawiając nagrobek na cmentarzu obok kościoła w Kiltartan, gdzie Artur jest pochowany, oraz umieszczając tablicę przy wejściu do jaskini Pollonora.

       

Wszyscy, którzy chcieliby wesprzeć finansowo to przedsięwzięcie, mogą przekazać pieniądze za pośrednictwem tej strony:

http://www.gofundme.com/memoartur (wpłaty przez Paypala).